Nasza społeczność na forum - dyskusja

• Drodzy,

chciałabym dowiedzieć się od Was co Waszym zdaniem można zmienić na naszym forum w polskiej społeczności, czego Wam brakuje, co Wam przeszkadza, co Was irytuje i co spowodowałoby, że chętnie zaczniecie czytać posty przy porannej kawie :)

Zapraszam do dyskusji!

• ciao

jakoś dziwnie się zgadzam z Panią Profesją

zupełny brak aktywności suporterów

a moderatorzy forum

nie wiadomo nawet czy są

normalnie dziadek z babką gdzie jedno wlezie na drugie i czekają na trzęsienie ziemi

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶜᶤᵃᵒƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

• mam

pomysła

świetnego

wywalcie te

małpy do zbierania

w grze sa

zbedne

i dajcie je

tu na

forum

kto zbierze

komplet

nagrodę odbierze

se na dowolnym

serwerze

czytelnictwo

forum przy porannej

kawie będziecie

mieli wielkie

przynajmniej tak

myślę

za prawa autorskie do pomysła

żądam

milion sztab złota na serwerze

Golden Gate pl

straty żadnej nie będziecie z tego tytułu mieli

bo na tyle w KZ żeście mnie kiwnęli

ne kombinujemy

tylko

placimy

i wprowadzamy

zmiany

dla zdrowia

wszystkich

graczy

Rail Nation

The post was edited 1 time, last by ZᵉʷKʳʷᶤ ().

• Chloe przecież to proste, zacznijcie konkretnie odpowiadać na zadane pytania, zacznijcie graczy traktować poważnie a nie jak zło konieczne , to i ludzie zaczną pytać i czytać, a czasami pewnie i coś miłego napiszą.

Jak do tej pory, przez te kilka lat jak gram, tylko jedna osoba z supportu na tyle znała grę że potrafiła udzielić konkretnej i rzetelnej odpowiedzi.

Nawet myślałem że nic nie przebije sytuacji, kiedy na zgłoszenie błędu działania aplikacji na Androida otrzymałem w odpowiedzi sugestię by przeczyścić flasha i pamięć przeglądarki!

Potraktowałem to dokładnie tak jak mi wtedy napisałaś, że dziewczyna chciała dobrze i tylko się ciut z tego pośmialiśmy, ale kiedy w poprzedniej rundzie na pytanie o to kto jest brany przez miasto pod uwagę jako aktywny gracz, zadane prawie jednocześnie przez dwóch graczy, udzielono nam dwóch różnych odpowiedzi, mnie że 3 dni online, a drugiemu że 7 dni online - to już przestało być zabawne.

A wystarczyło podpowiedzieć, że należy w przeglądarce najechać myszką na liczbę aktywnych graczy w otwartym aplecie miasta i tam jest tego definicja.

Co to miało być?

Jak ludzie mają tu wchodzić i czytać cokolwiek, skoro w tak banalnej i prostej, ale zasadniczej sprawie, do tego łatwej do sprawdzenia, support kłamie i oszukuje?

I to stwierdzenie na koniec, że nie może "zdradzać wszystkich tajemnic gry".

To są tu jakieś tajemnice?!

W każdej grze obowiązują jakieś zasady i nie piszę o zasadach zachowania graczy powiązanych z przyciskiem "banuj", tylko o zasadach na jakich gra funkcjonuje. Podaje się je do wiadomości graczy , żeby w ogóle mieli możliwość grania. A tu TAJEMNICE!

Zadajesz pytanie na początku, co naszym zdaniem zmienić w polskim forum.

Po co?

Przecież wiesz, a jak nie to informują Cię, że supportowi kompletnie nikt nie wierzy, bo sobie sami na to zasłużyliście.

Nikt też chyba nie wierzy w szczerość Twojego pytania.

Kiedy w jednej z poprzednich rozgrywek Twój człowiek po kilku godzinach od wygranego i zakończonego konkursu , ręcznie pozbawił nas pracownika przydzielając go dla ludzi z otoczenia swojej znajomej i tak nieudolnie pozmieniał wpisy w wiadomościach systemowych, (pełna, ręczna, bezczelna ingerencja już nie tylko w wynik aukcji ale i w logi gry!) to od razu wszyscy załapali co się stało nie sprawdzając screenów nawet.

Bo doprowadziliście do tego, że ludzie zaczęli robić screeny z najbardziej banalnych sytuacji , jak choćby wygranie aukcji, tak w pewnym momencie mieszaliście w niej.

Myślałem, że taka ręczna ingerencja to wystarczający powód by pozbawić tego kogoś jakiejkolwiek funkcji w supporcie.

Jakiż ja byłem naiwny, bo Tobie prawdopodobnie się nie chciało reagować, albo co gorsza nic o tym do dzisiaj nie wiesz! To zapytaj - wiesz kogo.

Trzymaj dalej takich , to na pewno odzyskasz zaufanie graczy do supportu, forum czy innej formy kontaktu.

Zastanawiałaś się dlaczego nikt nie korzysta z czata w grze? Używają różnych form komunikacji byle nie te które oferuje gra. Zadaj sobie pytanie, dlaczego?

Jak chcesz coś zmienić na prawdę, czy to tu czy w podejściu graczy do Was w grze, to zacznij od wymiany supportu.

A potem ciężko pracujcie w nowym zespole na zaufanie zgodnie z nazwą SUPPORT - po polsku - WSPARCIE.

Życzliwością, wiedzą fachową i pomocną dłonią, zacznijcie być po prostu wsparciem dla graczy.

Może wtedy ktoś sięgnie do forum, by razem z Wami i wiadomościami tutaj, wypić poranną kawę, czego Tobie , wszystkim graczom i sobie życzę.

Kelot

• Dzisiaj masz kolejny kwiatek potwierdzający powyższe.

Zadałem proste pytania:

1. jak pobić rekord gry w jak najszybszym zdobyciu 8 poziomu miasta, skoro sztucznie te miasta hamujecie w rozwoju;

2. co dokładnie oznacza określenie "kilka pierwszych dni" dwa dni, trzy, pięć a może osiem - kiedy to sztuczne hamowanie działa (cytat słów Twojego człowieka);

3. co dokładnie oznacza "poziomy miasta są wbijane bardzo szybko", Ile to jest "szybko" a ile "wolno" - również cytat słów Twojego człowieka.

I dzisiaj otrzymałem kolejną odpowiedź, że "kilka pierwszych dni" to (UWAGA!!!) "pierwsze dni"!, a bardzo szybkie wbijanie poziomów miasta to.... nic innego tylko "gdy poziomy miasta są wbijane bardzo szybko"!

Sorry ale chyba nie dorastam do wyżyn intelektualnych supportu, bo nadal jestem ciemny jak tabaka w rogu - kompletnie nie wiem ile to jest "kilka pierwszych dni" - 2 pierwsze dni rozgrywki, czy 9 pierwszych dni rozgrywki? Jedno i drugie można określić mianem "Kilku pierwszych dni".

A może jednak więcej? np. 32 dni, wtedy byłoby jasne dlaczego zmieniono nazwę z "Kilku pierwszych dni" , na "pierwsze dni".

Jak zasada obowiązuje 64 dni, to też będzie "przez pierwsze dni" bo potem to już tylko finał zostaje.

A co ze zbyt szybkim wbijaniem poziomów miasta? Co to oznacza?

Na pierwsze pytanie nadal żadnej odpowiedzi.

A Ty pytasz co zmienić żebyśmy Was kochali i z Wami kawę pili!

Powtórzę , zmień ekipę, bo ta chyba ma zakorzenione - gracz Twój wróg!

Wtedy ponów pytanie, może wtedy będzie zasadne, bo na razie to kpina z graczy w Waszym wydaniu, nie wspominając o jakimkolwiek wsparciu.

• taki mądry

masz 5 gwiazdek to powinieneś wiedzieć i pytań nie zadawać

przecież według myśli przewodniej każdy kto nie ma 5 gwiazdek to jest głupi i pojęcia nie ma o RN to jesteś

więc zamilknij

ty mając 5 gwiazdek to jesteś carem i panem Rn i takie rzeczy powinieneś wiedzieć

• Kochany supporcie dajcież Markusemu 5 gwiazdek, bo żółć do do reszty zaleje i będziecie mieli go na sumieniu.

Co to dla Was wklepać mu w awatara te gwiazdki.

On na prawdę się stara, ale nic nie poradzi, że mu nie wychodzi, a efekty widać powyżej.

Wracając do meritum:

dzisiaj support napisał tak:

"bardzo mi przykro, ale więcej informacji na ten temat nie mogę udzielić"

Znowu TAJEMNICE? czy zwykła niewiedza?

Oprócz tego, że żadnego konkretu, to na dodatek żadnej odpowiedzi na podstawowe pytanie, jak pobić rekord osiągnięcia 8 poziomu miasta, skoro sztucznie hamowany jest rozwój miasta w "kilku pierwszych dniach"?

I czemu takie hamowanie wbijania poziomów ma służyć?

Czy to już czas, by poruszyć problem w międzynarodowej społeczności?

Czy może jednak dać jeszcze chwilkę naszemu supportowi, niech się wykaże.

• ciao

ne bardzo kumam o co ci leci z tymi rekordami

suport we cy ne we

togo ci nie musi podpowiedzieć

każdemu graczowi musi wystarczyć samouczek

a reszty musi się sam nauczyć

Fakt - stopień trudności zastał podniesiony

i rekordy powinny zostać zresetowane

ale ne będą zresetowane bo w nich same błędy są -

przykład:

1. rekord za podpięcie miast na serwerze Golden Gate powinien od 2 lat być mój a nie jest

2. rekord zbudowanych torów na gg -zbudowałem 2205 -a rekord pokazuje 1645

[gdyby rokordowanie nie stanęło w miejscu to zbudowałbym grubo ponad 3000 torów]

dodam ze przy jednoczesnym budowaniu ponad 100 torów gra stawała tak że se ne dawałograć

Jesteś zainteresowany rokordami lewli miastem i masz ekipę ku temu sprawną

zapraszam na GG

• kelot twoje wypociny sa naprawdę .... cos w stylu "Nie logowac sie 3 dni przed finalem"

Pytanie tutaj zostalo zadane inne a ty o czymś innym.

Na wiele twoich odpowiedzi mozna znaleźć samemu odpowiedź tylko trzeba troszke pogrzebac.

Chyba tez nie rozumiesz jednej sprawy - czlonkowie naszego suportu sa to ludzie ktorzy wiedze o samej mechanice gry maja niekoniecznie wieksza od niektorych graczy, to nie sa programisci RN ktorzy maja dostep do kodow gry. Oni sa powołani do czegos innego a to ze odpowiadaja jak potrafia na twoje kretynskie pytania to szacun im za to.

Sztuczne sterowanie ?? powaznie ?? Normalnie teorie spiskowe ci sie śnia. Czasami sa takie sytuacje ze suport musi cos rozstrzygnać i jesli jest to "spór" dwoch stron to ktos musi byc poszkodowany. Nie wiesz dokładnie co i jak w suporcie ale ty masz juz swoja teorie i ja forsujesz.

Weź kalkomanie i strzel sobie 5 gwiazdeczek na czole moze ci pomoze.

Sorki Cleo - co do twojego pytania.

Mysle że musi byc wieksza aktywność modow forum, konkursy (nie musza być jakies wypasione nagrody) jakies moderowane tematy typu ciekawostek RN dla poszczególnych serwerow (moze 5 gwiazdkowiec by sie w koncu dowiedzial co oznacza "zlote 2 godziny")

Generalnie - tylko zwiekszenie aktywnosci moze spowodować rozbujanie forum.

• Następny zakompleksiony na punkcie gwiazdek, i jeszcze zwraca uwagę że nie na temat piszę, mimo że jest dokładnie na temat.

Natomiast płycie jadem na tych co mają więcej gwiazdek na pewno na temat jest.

:-)

Tyle z kabaretu a teraz do meritum.

Raz jeszcze powtórzę, Chloe.

Chcesz większej aktywności, wymień ekipę na ludzi z ludzkim podejściem do graczy.

Support jako wsparcie graczy na być dla nich... wsparciem!

To właśnie support ma możliwość kontaktu z technikami, i na możliwość zdobycia odpowiedzi na zadawane pytania.

Nikt nie pyta o to jak jest napisany algorytm, ale o to jak działa i to nie jest i nie może być żadną tajemnicą dla graczy.

A Ty same tajemnice!

Rozumialbym odpowiedź, że nie wie, ale nie ze nie może udzielić odpowiedzi, bo to jest olewa ie graczy!

A olewa i gracze nie czytają forum przy porannej kawie, bo to właśnie forum tych co ich olali.

Proste

Co do ręcznych ingerencji supportu w grę, to Baldurpio zduziwiłbyś się do czego niektórzy są w stanie się posunąć.

Ale Ty masz klapy z gwiazdkami na oczach, to i najprostszych spraw nie widzisz.

• Kelot - chętnie przywitamy nowych członków zespołu RN PL, potrzebujemy Supporterów jak i moderatorów forum. Odnośnie zarzutów, że tworzymy jakieś tajemnice - niestety nawet Support często nie otrzymuje informacji o tajnikach mechaniki gry.

• - Brak zawartości. Nie przypominam sobie aby na jakieś pytanie w grze, np o mechanikę, ktoś dał link do forum. To co ja wiem o grze (mechanika, liczenie czasów, zużycie towarów przez miasta, itp) pochodzi spoza forum. A jak już ktoś na forum się o coś spyta, to nie zawsze otrzyma odpowiedź.

- Brak społeczności. Pobieżne przejrzenie postów po polsku z tego roku sugeruje, że poza nowymi graczami, którzy zazwyczaj zadają jedno pytanie, nikt tu nie pisze.

- Lekki chaos spowodowany brakiem osobnej sekcji polskiej. Pewnie część ludzi udziela się w wątkach angielskojęzycznych.

Dla mnie osobiście tego forum mogłoby nie być. Właśnie widzę, że to mój szósty post na forum. W innych grach, czasami tyle produkuje dziennie. Tylko tam... tutaj wytłumaczenie całej mechaniki gry z formułami itp, jej "zawiłości" i taktyk, to pół strony A4. Więc dla mnie za bardzo nie ma o czym gadać, szczególnie z ludźmi, którzy nie umieją pisać po polsku i nie da się ich wypocin czytać.

• Droga Chloe

Cieszę się, że wreszcie tu zajrzałaś.

Myślę, że każdy zrozumiałby odpowiedź supportera na jakikolwiek temat , którego szczegółów mu nie podano, w stylu jaki sama powyżej napisałaś.

Ale odpowiedź, że nie może zdradzać wszystkich tajemnic gry - nie nastawia pozytywnie gracza, który taką otrzymał.

O tym piszemy, tu jest sedno problemu.

Gracz czuje się totalnie olany.

Odnoszę wrażenie, że boicie się napisać, że czegoś nie wiecie, jakby to miało zepsuć Wasz wizerunek!

Dlatego zaczyna się w odpowiedziach lanie wody, i kluczenie, a ludzie to doskonale wyczuwają.

Dlatego nikt na tym forum się nie udziela, bo po co?

Bujajsie pięknie to wypunktował.

A wszystko sprowadza się do bycia sobą jako supporter.

Nie wiem, to pisze , że nie wiem, ale postaram się dowiedzieć.

I staram się! Jak nie dostaję satysfakcjonującej odpowiedzi to wiercę dziurę w brzuchu tym co wiedzą, aż powiedzą, albo napiszą , że dana wiedza przekracza moje kompetencje.

Ale wtedy natychmiast powiadamiam gracza, że ta wiedza przekracza moje kompetencje i nie ma wtedy odczucia że ktoś gracza olewa, albo załatwia na odczepnego.

U góry masz podejście ludzi z Twojego supportu , poczytaj, bo to wiele o człowieku mówi.

Aż mnie zatkało, że wciągnęłaś do supportu Markusego z takim jego podejściem do innych graczy.

a te 5 gwiazdek to możesz se wsadzić i drzwiami przytrzasnąć

Rozumiem, że to w akcie desperacji, ze względu na brak wykwalifikowanych kadr.... ale mogłaś się bardziej postarać.

Nie dziw się zatem, że wszyscy wieszają psy na Was.

Myślę, że już wiesz co zrobić, by ludzie z chęcią tu wchodzili i przy lekturze forum pili kawę.

Co z tą wiedzą zrobisz , czas pokaże.

• Moim drodzy, tutaj mieliśmy dyskutować na temat forum, odnośnie zespołu Supporterów, możemy porozmawiać w innym wątku. Markusy jest na etapie początkowym (w przedszkolu teamu), zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało, po to jest szkolenie aby wyjaśnić wszelkie zasady i to, jak ma się zachowywać profesjonalista :).

Tymczasem zapraszam do nas, potrzebujemy wsparcia na naszym forum, może macie jakieś poradniki, które wkleimy do odpowiedniego działu, może pomysły na konkursy.

• Hmm, pytasz Chloe jak ulepszyć komunikację?

Cóż, mawiają, na błędach człowiek się uczy ... Dlaczego o tym piszę, ano dlatego, że mod (popraw, jeśli się mylę) nie powinien kierować się swoim "lubię- nie lubię". Rozumiem, że zmiany w teamie zostały wymuszone sytuacją, ale nie rozumiem stronniczości ... w kasowaniu postów. Sama latami moderowałam, tudzież adminowałam w różnych grach, ale takich numerów nigdy nie było ... Chcesz polepszyć atmosferę na forum, musisz niestety bardziej zwracać uwagę na poczynania moderatorskiego, tudzież nawet supermoderatorskiego narybku ...

Notabene, można prosić o jakiś kontakt do ciebie, Chloe? Mam sprawę, a nie chcę nią forum zaspamić ...