Komunita na fóru - jak ji oživit?

• Ahoj železničáři,

mnozí z vás jistě ví, že nějaké fórum existuje, ale moc často na ně nechodí. Tak by mě zajímalo, co by se dalo udělat, aby pro vás bylo fórum zajímavější, abyste sem třeba chodili častěji, klábosili či diskutovali s ostatními, kladli otázky či odpovídali jiným hráčům, kteří se ptají, nebo poskytovali zpětnou vazbu ke hře, podělili se o své nástroje ke hře či know-how a spoustu dalších aktivit.

Ptám se vás hlavně proto, že právě vy jste ti, pro které je fórum určené, a sami nejlépe víte, co by vás motivovalo se tu jednou za čas objevit :-) Většinou to tu trochu ožije jen když se objeví nějaká soutěž, ale pak zase nic.

Věděli jste třeba, že se tu nemusíte zvlášť registrovat, že stačí fórum otevřít kliknutím na tlačítko Fórum v lobby, a můžete tu klidně debatovat, zatímco čekáte na soutěž (jen pozor, abyste ji neprošvihli) nebo třeba i během finále mezi přehazováním vlaků?

Uvítali byste třeba nějaké pravidelné akce pro komunitu? Máte nějaké nápady, jak se více zapojit do dění? Je něco, co byste nám třeba chtěli vytknout, co vám komplikuje zapojení se na fóru? (Nemyslím teď chyby ve hře, mluvím jen o možnosti interakce zde na fóru)

Budu ráda, pokud se podělíte o své představy!

merlouska

• 1. rozdelil by som forum do jednotlivych jazykovych sekcii (takto je v tom bordel a clovek sa straca v obsahu)

2. jazykova mutacia fora by tiez bodla (vacsina hracov ktorych poznam su starsi ludia a musia sa pasovat s anglictinou)

3. mozno by to chcelo viac personalu z cz/sk hracov, aby boli schopni relevantne odpovedat na otazky uzivatelov

4. komunitne akcie by boli fajn, no je treba o nich hracov informovat

Ak sem ludia pridu s otazkou, alebo problemom a staff im bude schopny v rozumnom case odpovedat v ich materskom jazyku, nebude problem s navstevnostou. Zvesti o dobrych sluzbach sa siria rychlo a ludia zacnu prichadzat. Pokial bude merlouska chciet, mozem poslat konkurence forum, kde to zije a kde sa da "odkuknut" kopec veci :) Ale urcite by som zacal lokalizaciou a separaciou jazykovych casti :)

• Ahoj Ragnarocek , díky za názor :-)

K těm jednotlivým bodům:

1. fórum je vícejazyčné a každý uživatel si může nastavit, které jazyky se mu mají zobrazovat. Čili není problém nastavit si, aby se zobrazovaly jen české příspěvky. Asi na to udělám obrázkový návod, ať je to co nejsnadnější i pro ty, kteří se na fóru nebo v angličtině neorientují.

2. překlad rozhraní fóra by to rozhodně chtělo, s tím naprosto souhlasím. Bohužel to ale není tak jednoduché, nicméně zkusím se znovu zeptat, jestli by s tím šlo něco udělat.

3. nemusí to nutně být personál, můžou to být i jen další hráči, kteří se ve hře orientují a dokážou také poradit nováčkům. Ale jinak je to trochu začarovaný kruh - moderátoři na fóru nejsou, protože tu není koho/co moderovat a komu pomáhat, a hráči tu nejsou, protože zde nedostanou to, co potřebují či chtějí. Takže pro mě je teď cílem najít nějaký způsob, jak to prolomit.

4. občas bývají soutěže, o kterých zpravidla rozesíláme zprávu ve hře, nicméně nemusí jít jen o soutěže, můžou to být i nějak jiné události, které přilákají hráče k pokecu na fórum, eventuálně časem i k organizaci nějakého setkání u piva. Takže pokud by kdokoli měl nějaký nápad, určitě se můžete podělit.

Všechny komentáře, nápady, připomínky, nabídky pomoci apod. uvítám - přeci jen je to fórum určené hlavně pro vás a vy třeba můžete mít jiné potřeby nebo představy než já.

• Ahoj,

sice je pekne, ze si uzivatel moze zapnut zobrazovanie prispevkov v jednom jazyku, ale nazvy for su stale anglicky :) A ver tomu, ze clovek neznaly anglickeho jazyka sa tu musi citit strateny :) S forami pracujem uz nejaky ten piatok a priznam sa, ze aj ja som sa tu musel rozkukat, aby som pochopil co a ako tu asi bude fungovat :) Pokial nebude forum jednoznacne, jednoduche a lahko pochopitelne, ludia sa na to vykaslu a budu radsej s kazdou chobotinou otravovat support, alebo v horsom pripade sa o pripadnych problemoch a poziadavkach ani nedozviete :) Viem ze to nie je uplne med lizat, ale pokial viem, v hre si clovek vybera jazyk v ktorom svet hra. Ak by sa umoznilo si vybrat si "predvoleny jazyk" v lobby, toto nastavenie by sa mohlo prenasat aj do fora. Vyzaduje to trocha programovania (mozno bridge), ale neverim, ze TG nema schopnych ludi, co by vedeli dosiahnut potrebny efekt.

Vacsina terajsich for, alebo community enginov podporuju multilang vratane nazvov for/tem/cohokolvek... Ak to toto forum neumoznuje, je mozno na case sa poobzerat po vhodnejsom rieseni (napr. IPS community ?). Viem ze tieto rozhodnutia nie su na Tebe a najskor aj ked ich postupis dale, tak budu ignorovane/zamietnute, ale za pokus to stoji :)

Naozaj treba zacat tym, aby mal uzivatel jednoduchy a co najbezstarostnejsi pristup k prehladnemu a zrozumitelnemu forku :) Od tohoto sa odrazit a uz len pracovat na komunikacii s uzivatelmi a pripadnym zaujimavym obsahom :)

• Těmi názvy fór myslíš tohle? Nebo něco jiného?

Jinak já s tebou plně souhlasím, fórum by rozhodně mělo být celé v češtině, ale na to jsem tu moc malý pán :) Každopádně jsem to předala dál a ten, kdo to má na starosti, se zkusí během víkendu mrknout, jaké jsou možnosti. Ono tu totiž něco málo v češtině je, je tady nahraný nějaký language pack, ale ten překlad v něm není ani zdaleka kompletní, takže v uživatelském rozhraní je mix češtiny s angličtinou. Já bych i byla ochotná ten nejdůležitější základ přeložit, ale musím k tomu dostat ta data na překlad. Takže uvidíme, jestli se jim to podaří nějak vymyslet.

Co se týče jazykového nastavení fóra při prvním přístupu z lobby, tam teď nedokážu říct, jak to funguje, protože já to mám už nastavené po svém. Musela bych to vyzkoušet při nové registraci, tak se k tomu během víkendu zkusím dostat a pokud to bude špatně/nelogicky, tak zase zatlačím na zodpovědné lidi, ať to překopou.

• Tak to už netuším, kde je zakopaný pes... snad jediné, co mě napadá, je, že to může být ještě ovlivněné jazykem prohlížeče, že pokud máš jiný jazyk než ty podporované, tak to automaticky použije angličtinu. Čímž by se asi ukázalo, že konkrétně tohle není problém pro české hráče, ale může být pro slovenské ?( Zkusím taky zjistit.

• Ahoj, musím říct, že mám stejný problém jako hráč Ragnarocek... všechno na foru RN mám v angličtině, ikdyž jazyk prohlížeče je český :-( dělá mi to na chromu, jiný prohlížeč nepoužívám...

• Krok 4 a 5 jsem měla na CZ a nic, ani další kroky nepomohli... zkoušela jsem proklikat pár jazyků, tak funguje AJ, němčina, polština, francouština a španělština... ale třeba řečtina, dánština taky nefunguje...