Nové scénáře a/nebo mapy

• Ahoj všichni,

spousta z vás určitě hraje na některém ze serverů se scénářem Origin Journey. Co na něj říkáte?

A hlavně - zajímaly by vás další podobné speciální servery i v budoucnu?

Co třeba stavění kolejí v Africe, Číně, Velké Británii či Indii? Nebo snad nějaký futuristický scénář s dosud neexistujícími vlaky? Případně Orient Express?

Nebo třeba máte ještě nějaký jiný nápad?

Budeme se těšit na vaše komentáře!

Váš Rail Nation Team

• Zdravím,

hraji - zkouším hrát - Origin Journey

Ale moc mě to nebere - příliš moc lidí, jako ve všech speciálech. Zvláštně rozmístěné suroviny - dost nelogicky a mnohdy nehratelné. A hlavně nemám rád přepravu osob . . .

Pokud jde o nové mapy - scénáře, tak si nedovedu představit Čínu - názvy měst jsou pro nás trochu dost krkolomné.

Spíš by se mi líbilo něco jako Visegrádská skupina - Česko - Slovensko - Polsko - Maďarsko !!!

Joe Blackwater

• Čaute,

také jsem se pustil do Origin, jakožto mého prvního speciálu. Hraju hlavně na CZ101 Golden Gate - USA, protože nerad osobní vlaky, ale to mi na speciálu až tak nevadí. Asi opakuju názory dalších lidí, ale origin není zrovna dvakrát originální:) Jediné rozdíly jsou grafické a když jsem viděl rozmístění surovin, ztratil jsem zájem úplně - mléko, surovina 1. epo je od Kolína 5 kolejí; pekárna společná pro 3 města, ale Duseldorf to má 3 koleje, Kolín 4 a Dortmund 5 apod. Začalo nás hrát třeba 20, co spolu jedem na GG, ale myslím si, že teď už nikdo není moc aktivní - část vyloženě odpadla (ale GG hrají dál), část to dojede z povinnosti (jako já).

Moje výhrady jsou:

- nic nového, jen se změnily ikony pár surovin a mapa - věděl jsem, že je to založeno na klasiku, ale čekal jsem aspoň nějaké události v průběhu, např. řízené RN týmem, třeba na konci epochy nějaká forma soutěže s odměnou, která "nakopne" třeba celou aso do další epochy...cokoli co by tu hru opepřilo

- velká nerovnováha v rozmístění továren, zejména v počátečních epochách - nezkoumal jsem celou mapu, ale tímto způsobem byla předem určena města, která půjdou do finále; vítám rivalitu, kdy třeba mají dvě města soupeřit o společnou továrnu (klidně od druhé/třetí epochy každou jedna či dvě továrny), ale musí být adekvátně umístěná (stejně daleko); a určitě nemůže jedno město mít surku 1. epochy 3 koleje a druhé 5, je jasné, které město udělá levely dřív a které se dřív dostane k těm společným továrnám, to se pak jen kouká k sousedovi, že má trávu zelenější...a nakonec tam stejně všichni půjdem, protože to jinak ani nejde

- původně jsem si myslel, že pojem regionální suroviny bude znamenat to, že třeba některá surovina se vyrábí jen na pár místech a je potřeba jí vozit z velké dálky, asociace se poperou o majoritu atp, mohlo to být vcelku napínavé, kdyby se z ničeho nic musely tahat koleje přes půl mapy a jeli by tam všichni, továrna mohla mít nějak upravené parametry, aby utáhla ten nápor...

Budu se těšit na další nové scénáře a určitě je vyzkouším, ale za mě to chce inovaci.

Standouch

• Ahoj ten Origin je v podstatě Classic, hraji ho, ale je to stejné jako normální servery, když jste tam psali poznej památky v Evropě, tak mě napadlo, že to bude server pro přepravu cestujících a jízda po památkách, ale dovoz zboží ne. Jinak jízda v poušti mě neláká, ale Orient Express by mě lákal

• Já osobně si v poslední době pohráván s myšlenkou, jaká by tato hra byla, kdyby neexistovali různá omezení. A ani by na to nebyl potřeba žádný nový scénář.

Když to shrnu:

První co bych zrušil by byl limit banky a omezení v počtu lokomotiv na epochu. Toto jsou dva nejvíce omezující prvky v této hře. V reálném životě také nemám v bance žádný limit na vklad, co si vydělám to tam prostě mám. Limit 60 milionů s +účtem, popřípadě 120 milionů u expresu je už i tak od páté zcela nedostatečný.

To samé platí i o depu a počtu lokomotiv, když si na ně vydělám, tak proč si je nemůžu koupit. Když se někdo snaží a vydělá si, tak ať se může svobodně rozvíjet.

Dále cena a stavba tratí, ta cena by se dala ještě respektovat, i když 2 500 000 za kolej je docela dost, ale aby se mi v 6 epoše stavěla kolej 2,5 hodiny je prostě tragédie.

Dále, co mě osobně velice vadí, jsou bonusy z losů. Proč, když třeba vyhraji poukaz na snížení ceny stavby, proč si nemohu sám rozhodnout na jakou stavbu ho použiji. To platí i o dalších různých poukazech, třeba na lokomotivy. Nechápu, proč mě hra nutí dělat něco co nechci.

Chtělo by to hru přiblížit co nejvíce realitě opravdové železnice a života. Rozhodně by jí to prospělo. Docela bych si takovouhle verzi zahrál a nebyl bych asi sám :-)

• S tímhle příspěvkem souhlasím!

Nevadí mi akorát cena u kolejí, čim víc kolejí, tim víc podniků a tím větší zisk - to dává logiku.

• S tímhle příspěvkem souhlasím!

Nevadí mi akorát cena u kolejí, čim víc kolejí, tim víc podniků a tím větší zisk - to dává logiku.

Jsem říkal, že ta cena by se ještě akceptovat dala, ale ten čas stavby je fakt "vražebný", připadá mi to že se tvůrci inspirovali u nás :-)