Hraj jako profík!

 • Vážení experti, železniční magnáti a zkušení hráči!


  Společně s vámi chceme spustit zbrusu nový projekt: Hraj jako profík!


  Rail Nation je poměrně komplexní hra a tutoriál dokáže pokrýt jen základy. Ve hře je ale mnoho dalších věcí, které je dobré znát a umět. Na jednoduchou otázku "Jak mám hrát dobře?" tak neexistuje jednoduchá odpověď.

  Mnoho z vás má roky zkušeností a mohli byste hrát Rail Nation i během spaní, a přesto se dostat nejméně do top 500.


  Rádi bychom sdíleli vaše zkušenosti a znalosti se zbytkem komunity. Samozřejmě bychom mohli dát hlavy dohromady a napsat stostránkového průvodce o všem, co je potřeba v Rail Nation znát, ale buďme upřímní - kdo by to četl? A právě proto chceme udělat spíše opak: vytvořit stručné, ale efektivní rady, které pomůžou jak nováčkům, tak i zkušenějším hráčům optimalizovat strategii.


  Připravili jsme pár příkladů, abyste měli představu, jak to může vypadat:


  (Nastav si zástupce, aby mohl i během tvé neplánované nepřítomnosti utrácet tvé výzkumné body a peníze)


  (Máš na mapě druhého vzácného šotouše? Schovej si ho do příští sady.)

  Své rady můžete sdílet a diskutovat o nich přímo zde. Pokud se vám nějaká rada od jiného hráče bude líbit, dejte mu "like". My pak ty nejvhodnější rady vybereme, přeložíme, vložíme do obrázků a budeme je sdílet s komunitou.

  Začneme na naší facebookové stránce a samozřejmě také zmíníme autora rady. Pokud nechcete být jmenováni, napište to prosím do příspěvku se svým radou.


  Dost už ale vysvětlování, dejme nyní hlavy dohromady a sesbírejme ty nejlepší rady, které pomůžou dalším hráčům!


  Váš Rail Nation Team

 • Omlouvám se, že spamuji tohle téma, ale je dobré se nejdříve zeptat, jestli hráči (a bavme se prosím o hráčích, kteří bývají pravidelně v TOP50 např.) chtějí vyzradit všechny svoje tajemství, jestli chtějí, aby každý znal určité tajemství jejich úspěchu. Na spoustu fíglu, tipu a návodů si museli přijít sami a teď to dát jen tak zadarmo hráčům?

  Druhá taková zásadní otázka je, co je to hrát jako profík. Prosím, máme vícero možností, jak hrát a jak kdo hru bere. Pro někoho je profík ten, kdo se dostane do TOP10 a jede hlavně pro svůj prospěch, pro někoho zase ten, kdo hraje hlavně pro město a jeho osobní prestiž je až na druhém místě. Pro někoho zase ten, kdo to dokáže spojit. Tohle je velmi těžká otázka, protože ten, co je na prvním místě ještě nemusí být nutně ten profík, který exceluje ve svém městě a takticky ho dovede k vítězství, protože ano, je sice první, ale nemá žádné město a nebo jeho město se nedostane ani do finále, takže ve finále vlastně pro město nic neudělal.


  Nicméně, abychom jenom zbytečně nerejpal, stejně si tohle moc hráčů nepřečte, tak aspoň pár rad.


  TIP.1:

  Blíží se konec epochy (cca den). Je dobré nerozházet všechny prachy, ale nechat si je na vybudování depo, protože depo=vlaky=peníze. Když jsme u toho, není špatné pošetřit i poukázky na okamžité rozšíření. Čím více jich máte, tím více peněz našetřit, aby jste pokud možno hned první den měli max depo, to je ideální stav. Dále není špatné nechat dojet výzkumné body až do červena, bohužel možná o 1-2 body příjdete, ale jakmile začne epocha, všechny je můžete hned hodit do nového talent buildu, a to se vyplatí mít třeba vlak o den dříve, opět peníze pro vás.


  TIP.2:

  Chceš mít výhodu? PLAŤ. I když musím trošku polemizovat s tímhle tvrzením, protože vždy jsem do hry dal max. 500 za celou hru a držel i určitý standard zlatých a to včetně, abych měl neustále prémium (chápu, že mě ukamenujete, ale bez prémka se tahle hra hrát prostě nedá) + balíčky a další blbosti. Není špatné, co se zlatých týče, kupovat v rámci asky osobnost na snižování prémiových věcí a když máte štěstí, koupit třeba ticket za 3 zlaté a není nic krásnějšího, když na vás vyskočí 35-40 zlatých :)


  TIP.3:

  Přemýšlejte u hry. Nedržte se stupidních standardu, protože to po vás hra chce. Dělejte věci jinak, po svém, zkoušejte, experimentujte. Není nic horšího, než když přijdete večer unavení z práce, naklikáte vláčky stejně jako včera a jako předevčírem a čau. Potom ta hra ztrácí smysl, když u toho člověk ani trošku neuvažuje. Jako u každé hry není špatné hledat na internetu a třeba i tady na fóru nějaké tipy a triky, jak zlepšovat a podívat se, jestli to, co vás zrovna napadlo nevymyslel už někdo jiný a jaký to mělo ohlas.


  TIP.4:

  Nečtěte tyhle kecy a jděte hrát :D  Ellou

 • Ahoj,


  díky za příspěvek a tipy.


  Jinak k tomu komentáři: ono nejde až tak úplně o vyzrazení všech tajemství, jako spíš o tipy pro nováčky a ne úplně zkušené hráče, viz ty příklady v prvním příspěvku. Něco, co třeba nezkušené hráče nenapadne, ale přitom by jim to mohlo značně ulehčit hru.

  To "Hraj jako profík" je jen název, který má zaujmout :-) Je jasné, že záleží i na tom, co tomu kdo chce obětovat a jaké má cíle.

 • Radit nastavit si zástupce k usnadnění hry není asi nejoptimálnější řešení poté, co zástup na účtu je možný jen na 15 dní (na Rychlíku) a o změně neví často ani zkušení hráči.

 • Tak pokračujeme dál, přihodím pár malých tipů, které jsou ale už docela proflákle.


  TIP.5:

  Když jseš nováček, nezakládej si hned svou asku (asociaci). nechci teď odrazovat hráče od zakládání nových asek, ale pokud jseš úplný nováček a dojdeš k úkolu, kdy máš vytvořit nebo vstoupit do asky, raději se podívej do svého města, jaké asky už v městě pracují. Usnadní ti to start, protože pokud si vytvoříš svoji asku, tvé čekačky budou vysoké, jelikož sám nemáš šanci přeinvestovávat podniky. Mimo jiné ti to přinese i bonus v tom, že ti má kdo vyzvedávat bonusy na nádraží, když jseš offline.


  TIP.6:

  Nezapomínej na sebe. I když se snažíme všichni, aby naše města vzkvétala, nikdy nezapomínej na sebe, protože pokud nebudeš dostatečně vybavený, nikdy městu nepomůžeš tak, jako když už budeš mít něco za sebou. Abych to přeložil trošku: Neboj se soutěžit, i když nevyhraješ a nebudeš na prvním místě, pořád to přináší nějaký bonus, hlavně v podobě peněz, které jsou ve hře hodně důležité, aby ses mohl posouvat dál.


  TIP.7:

  Tenhle tip hodně odkazuje na předešlý. U všeho, co děláš, pamatuj, že to může ovlivnit tvoji kariérní lokomotivu, která je hlavně v první a druhé epoše hodně důležitá. Tzn. když nepůjdeš na soutěž, protože si řekneš, že to nestojí za to, tak nedostaneš ani bod do úspěchu: Zocelený bojem. A to jsou tvoje body do kariérní lokošky. A čím lepší lokošku budeš mít, tím lepší start to pro tebe bude znamenat. Neříkám, že na tomhle stojí celý úspěch, ale rozhodně je lepší, když ti lokoška vozí za 15.000 dolarů než za 2.500 ;)  No a nechám prostor i ostatním, abych vše "nevyžral" jenom já :D

 • Mě by zajímalo, jak si schovám ty vzácné šotouše do další sady. Zkouším to jak v prohlížeči tak i na mobilu a způsob jak se to dělá jsem zatím neobjevil. Můžete poskytnout nějaký tip nebo návod?