Multikonta - powinny być dozwolone?

• Witam

Ciekawy temat

będę śledził .

Multi powinny być całkowicie zabronione, z jednym wyjątkiem [o tym po tym].

Banalnie łatwe rozwiązanie tego problemu

i ciężko wymyślić czemu Trawian go nie stosuje

Jest na tyle serwerów i scenariuszy

że każdy coś dobrego dla siebie znajdzie

i spokojnie można nie grać multi na jednym serwerze

jeżeli już ktoś musi mieć dwa profile.

Od wieków gram na Goldenie i mamy na nim muti też od wieków

nie raz nie dwa widziałem jak to multi współpracuje w celu osiągnięcia własnych korzyści

na całym dostępnym w grze froncie.

a to przecie zabronione regulaminem.

Inny przykład

W scenariuszu Europa nasz Wawel druga runda

Mamy bardzo mocne zdyscyplinowane Stowarzyszenie

i co z tego

ludzie grają z poświęceniem

a jedno multi rujnuje doszczętnie wysiłek wielu

Jaki sens akceptowania multi w tym konkretny przypadku??

Inny kolejny

Co z Multi-Kretami??

Gdzie tu uczciwość w grze

jeżeli tak łatwo podłożyć "świnie"

konkurencyjnemu klanowi na naszym Goldenie standard

Wyjątek w którym multi dozwolone bez ograniczeń

Niestabilna sytuacja finansowa właściciela gry

no cóż biznes is biznes

bez kasy se ne da

w takiej sytuacji lepsze multi bez ograniczeń

niż brak gry

<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶜᶤᵃᵒƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

• Multi - obie ręce przeciw.

Mówię z doświadczenia jako główny GM w pewnym menagerze.

Nawet jeśli posiadanie multi nie przynosi bezpośredniego zysku finansowego, może ono być użyte do wielu innych zadań. Wspomaganie swojego miasta, stowarzyszenia, regionu, psucie gry przeciwnikom, możliwości jest bardzo dużo.

Zawsze gdy dopadniemy multi dajemy gościowi możliwość wyboru które konto chce zostawić przy życiu. I to jest jedyny ukłon aby ktoś nie skończył gry a mial szansę na poprawę.

Oprócz tego jest jeszcze zagadnienie "cwaniakujących" modów lub ogólnie mówiąc staffu. Nie chcę wyciągać pewnych ludzi za uszy na światło dzienne ale jeśli dopadł bym gościa ze staffu żę jest multii to nie dostał by żadnej szansy. Wilczy bilet i tyle.

Podsumowując - multii do zbanowania z możliwością wybrania konta do przeżycia i oczywiście z karą prewencyjną.

• Do czego może być użyte multikonto... hmmm np do odbijania komuś fabryk? Jak dobrze wiemy nowe konta dostają obecnie sporo 'gratisów' które mają im pomóc w starcie w kolejnych erach. Zakładając ileś multikont można wykorzystać owe gratisy by wspomóc główną postać. Mam fajny screen sprzed kilku minut z Wawelu który to ładnie obrazuje, ale nie wiem czy mogę go wstawić nie naruszając regulaminu forum.

Więc jeśli coś takiego miałoby być dozwolone to jaki sens w graniu z innymi w stowarzyszeniach?

EDIT

nr 1 i 2 na liście to multikonta które powstały dzisiaj jedynie w celu co najmniej zdjęcia większości na fabryce aby polepszyć czasy dla gracza będącego na 5 pozycji w inwestycjach (jeździ na wrogim).

• ciao

masz pozwolenie na wszystko w tym wątku co może pomóc w zlikwidowaniu dozgonnym

Multi

jak cie będą prześladować

to się pod skandal podciągnie

przecie leci o podawanie wszystkich za a nawet przeciw

celem ustalenia poprawności działania regulaminu

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶜᶤᵃᵒƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

• Oczywiście, że powinny być zabronione i jak napisał Baldurpio nie rozumiemy skąd to pytanie. Czy powodem nie jest to, że raportowanym multikonciarzem jest jeden z modów tego forum który pojawił sie na naszym serwerze a wraz z nim proceder z którego jest już znany na innych? Oczywiście akcja odbywa się w regionie konkurencyjnym.

Nie zgadzam się z Baldurpio w temacie ostatnich szans czy tym podobnych. Konta powinny być skasowane a jeśli dana osoba dalej chce kontynuacji przygody z RN niech zaczyna od zera. Tylko realna kara w postaci stracenia głownego konta wraz z zainwestowanymi tam pieniedzmi (złoto i premium) oraz czasem (lokomotywa kariery) może być skuteczna jako środek zapobiegawczy. Wilczy bilet jeśli to członek staffu tak jak napisał Baldurpio.

Część ludzi w tej grze płaciła realne pieniądze za zakupy w grze w której regulamin wyraznie mówi, że multikonta są zabronione. Co teraz? Mają się domagać zwrotu pieniędzy ponieważ support nie przestrzega zasad własnej firmy?

Multi nie są problemem dopuki support je zwalcza. Problem pojawił się teraz gdy support nic z tym nie robi (raportów była cała masa od wielu uzytkowników) i zakłada tego typu tematy ponieważ dotyczą one jego własnego staff'u który czuje się tak bezkarny, że po tym jak faktycznie się przyznał kim jest był w stanie napisać "to zbanujcie mnie jeśli myślicie, że dacie rade".

Pytanie co jest ważniejsze - ochrona takiego gracza nawet jeśli wydawał pieniądze na tą grę czy zniechęcenie kilkudziesięciu innych z których spora część też to robiła. Nawet finansowo to się dla firmy nie kalkuluje.

The post was edited 1 time, last by Dudekosca ().

• Widać modom po prostu nie zależy na utrzymaniu tej gry.. multikonto = ban i dobranoc.. zero tolerowania takiego postępowania... może trzeba będzie z tego zrobić bardziej zakrojoną akcję, skoro polski Support nie zamierza pomagać?

• A moze od razu pozwolic obrotnym graczom na tworzenie 25-kontowych ST jednograczowych... Wjazd do jednego miasta - przejmowanie fabryk. Prawda? Final swobodnie do wygrania dla takiego gracza ze swoja ekipa "u siebie". A wtedy jak juz sie taka sytuacja znudzi normalnym graczom nagle RN "padnie". Bo kto bedzie chcial w to grac? No way - dla multikont !!! Zastanowcie sie wogole po co taki watek. Oznaka bezradnosci tworcow RN, ignorancji ludzi, ktorzy chca miec z tej gry fun? Bo chciwosci tutaj nie widze z jednego powodu, ktory juz wymienilem - gra padnie, jak nastapi przegiecie istoty problemu i multikont bedzie wiecej niz chetnych do gry.

• https://ibb.co/r3xfwxr

O to przykład do czego mogą służyć multi.

Jeśli takie pytania pytania padają ze strony supportu, który co do zasady powinien pilnować przestrzegania regulaminu to coś jest mocno nie tak. Dochodzi do tego, że to użytkownicy stają w roli "strażników regulaminu" i tp przed supportem?

Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości z tym związane - uważam że poddajacy w wątpliwość zasadność regulaminu support - powinien skonsultować swoje przemyślenia z twórcami/supportem ogólnym i przekazać ewentualne zmiany oficjalnie oferując użytkownikom inwestującym realną gotówkę odstąpienie od umowy ze względu na zmianę regulaminu po stronie dostawcy usługi, z zachowaniem prawa do zwrotu niewykorzystanych środków.

Nie wiem czy to cobsie ostatnio dzieje jest bardziej śmieszne czy straszne...

• Odpowiedź na pytanie jest oczywista.

Moje pytanie brzmi jak zamierzacie to ogarnąć?

Banujecie np. małżeństwo bo gra z jednego adresu ip lub . z jednego kompa i nie ma odpowiedniej wiedzy jak to obejść (ewidentnie gra nie jest pro rodzinna skoro za takie coś grozi ban) . A problem polega na tym że jak ktoś będzie chciał zakombinować to wystarczy że "pokopie" trochę w internecie i znajdzie wiele "przepisów " jak to zrobić. I takim kombinatorom nie zrobicie nic.

Wiec sorry ale nie rozumiem pytania - bo zadając je powinniście wiedzieć najpierw co zrobić aby problemowi zaradzić.

Chyba że szukacie aprobaty na coś z czym nie możecie sobie poradzić.

P.S Na marginesie grałem w inne gry gdzie ten problem został w dużej mierze rozwiązany poprzez umożliwienie pewnych rzeczy dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu w grze. Zwykły "botek" miał ograniczone pole działania

• Jesli w dana gre gra malzenstwo, para ludzi, itd. z jednego kompa i robi takie glupoty czy hamstwo to z definicji i tak podlega moim zdaniem opisywanej tutaj sytuacji i wiekszosc z nas po prostu wolalaby takich kont nie widziec w grze. Ale jesli gra normalne malzenstwo, para ludzi na jednym kompie to takich rzeczy robic nie bedzie. Rumor ze strony wielu graczy rodzi sie teraz po takich sytuacjach, w ktorych tacy "multikonci" drwia z inncyh graczy jawnie na czacie. I takie rzeczy support odpowiedzialny za czat w grze, jako osobniki istot rozumnych powinny wchwytywac i wyrzucac z gry. Tego mi nikt nie powie, ze tego nie da sie wyfiltrowac. Grunt to odpowiednio nastawiony support i gotowy na poczytanie forum. A nie zamiatanie kolejnych skarg graczy pod dywan odpowiedziami: "Dziekujemy za zgloszenie, zajmiemy sie tym" i... zamykanie takich watkow (w zasadzie z miejsca, od razu). To jest jawne ignorowanie spolecznosci gry. Tej normalnej, ktora chce grac.

Gra ma sprawiac przyjemnosc ludziom, jak tego nie robi z powodow czysto ludzkiego chamstwa i nic z tym nie robi jej tworca to podlega moim zdaniem prawnie klauzuli (tutaj ja sparafrazuje, ktos juz cos powyzej podobnego przytoczyl) "nie spelnia swoich zalozen, oddaj klientowi (graczowi) kase i tyle".

Nie wiem czy ktos postanowil, ze czarny PR RN wcale nie zaszkodzi? Odpowiednie zaangazowanie wkurzonych graczy i kolejna gra (RN) moze zostac wspomnieniem bardzo szybko.