Rozdział 1: Zamknięty!

• Rozdział 1: Zamknięty!

Przeczytaj zasady tego wyzwania TUTAJ

Wątek zgłoszenia zostanie otwarty, gdy wszystkie rozdziały zostaną odkryte.

Jeszcze raz czytam tekst na zamku: „Tylko Master of Secrets ma klucz do tego zamka”.

Nie wiedziałam, kim był ten Master of Secrets, ale musiałam go znaleźć. Mam nadzieję, że był w tym pociągu. Rozejrzałem się po pustym przedziale, w którym się obudziłem. Siedzenia były eleganckie i czyste, ale puste. Wszystko oprócz jednego ... Coś leżało na jednym z siedzeń. Gdy się zbliżyłem, zobaczyłem, że to bilet kolejowy. Wyglądało na to, że rozlała się na niego kawa, więc nie można było odczytać źródła i miejsca docelowego, ale bilet został wydany nie tak dawno: 14 czerwca 1911 r. Na stoliku obok siedzenia stały dwie puste filiżanki. Na stoliku obok stało stary, zakurzone drewniane liczydło.

Wyglądało na to, że nikt go nie dotykał od lat. Był na nim mały napis „Fatto In Italia”. Próbowałem podnieść liczydło, ale obiekt się nie poruszył, jakby ktoś przykleił go do stołu. Okazało się, że nic w wagonie nie miało dla mnie żadnego zastosowania. Zmieszany przeszedłem przez wagon, aż dotarłem do pomarańczowych drzwi po drugiej stronie. Drzwi prowadziłyby do drugiego wagonu. Nacisnąłem klamkę, ale się nie poruszyła ... Zostałem zablokowany!

B1RNeqQ.png

Zarówno drzwi do lokomotywy, jak i drzwi do reszty pociągu były zamknięte. Wpatrując się w pomarańczowe drzwi zauważyłem, że drzwi i liczydło były tego samego koloru, może nawet z tego samego materiału. Wydawało się, że istnieje jakiś związek między drzwiami i liczydłem. Może gdybym przesunął kamienie na liczydle w określonej kolejności, drzwi by się otworzyły ...

WWytTuF.png

Zadanie: Zidentyfikuj, w jaki sposób należy przesunąć kamienie na liczydle

• Liczba to 2 421 617 289‬

stehu zrobił błąd, ponieważ liczydło pokazuje zero kiedy wszystkie koraliki są po PRAWEJ , a nie po lewej stronie, w związku z tym po lewej stronie należy zostawić w rzędach po lewej stronie od góry koraliki odpowiadające liczbie 2 421 617 289 w kolejności:

2

4

2

1

6

1

7

2

8

9

w związku z tym ze stanu jaki jest na rysunku przesuwamy koraliki w prawo od góry odpowiednio:

8

6

8

9

4

9

3

8

2

1