Zkus mne rozesmát :-) Vtipy (nejen ) z nádraží

• Gare de la Part-Dieu (doslova železniční stanice „Vlastnictví Boha“)

Nejrušnější z pěti stanic v Lyonu. Stavěla se v roce 1978 na 35 tisíc cestujících denně. V roce ovšem odbavila až 80 tis. Byla tedy přestavěna, aby v roce 2011 prošlo nástupišti i 140 tisíc cestujících za den (51 milionů ročně). Nyní je v rekonstrukci a dokončeno má být v roce 2022. Už nyní je propojena na metro a letiště. Nechme se tedy překvapit jak to celé bude vypadat.

Lyon. 1,7 milionu obyvatel. Sídlí zde Interpol, televize Euronews a mezinárodní institut pro výzkum rakoviny (IARC). Tedy poměrně významné místo.

Se tu bavili dva domácí

-Víš proč vyrábějí Renault?

- Aby nebyl Opel nejhorší.

• Zürich HB

Zajímavosti co jsem zjistil? 1847 první vlak. Nyní 54 nástupišť odbaví denně 2915 vlaků. To je každých 25 vteřin 1 vlak. Řídí to celé 791 výhybek a 876 návěstidel. Ano, tam by chtěl dělat dispečera asi každý. Pro srovnání, v Londýně startují letadla „jen“ každých 90 vteřin .

Zürich . Jedno z nejdražších a nejbohatších měst pro život. Tomu odpovídá i kvalita života. Je zde soustředěno bankovní středisko.

Jediná zastávka ve Švýcarsku, trochu se rozepíšu.

Švýcarsko (plným názvem Švýcarská konfederace ) se skládá z 26 kantonů a 8mi milionů obyvatel. Obecně mají občané právo Veta v rozhodování o zákonech, referendum je samozřejmostí, v případě nesouhlasu Petice. To vše je vykonavatelné bez ohledu na rozhodnutí parlamentu. Zákony, volby, odvolání z funkce. Taktéž si odhlasovali 4 úřední jazyky (Německy, Francouzky, Anglicky a Italsky) a těmi s vámi musí úředník státní správy umět hovořit. Vám , jako občanovi, stačí jen jeden z uvedených.

A vtip závěrem…

Bůh stvoří zemi, na ní různé národy a mezi nimi i Švýcary. Přijde Bůh do Švýcarska a ptá se Švýcara: „Líbí se ti země, kterou jsem ti stvořil?”

A Švýcar „Nééé! Chtěl bych zasněné hory”

A Bůh mu stvoří Alpy. Pak se ptá: „Teď už se ti tady líbí?”

A Švýcar opět nevrle odpovídá: „Nééé! Já bych jestě chtěl, aby mezi horama byla nádherná jezera.”

Tak Bůh stvoří v Alpách nádherná jezera s křišťálovou vodou a ptá se: „Tak, teď už se ti tady líbí?”

A Švýcar opět dí: „Nééé! Já bych chtěl krásné zelené louky plné krav.”

Tak Bůh stvoří krásné zelené louky a na nich se pasou spousty nádherných krav a zeptá se Švýcara: „Už ti to konečně stačí?”

Švýcar odpoví: „No jóó!”

Tak si Bůh, celý vyčerpaný tím tvořením, sedne na louku a říká Švýcarovi: „Jsem nějak unaven, nadoj mi sklenici mléka!”

Tak mu Švýcar nadojí sklenici mléka, Bůh se napije, osvěží se a odchází. Švýcar se za ním rozběhne a křičí: „Moment, počkat!”

Bůh se otočí a zeptá se Švýcara: „Tak co bys ještě chtěl?”

A Švýcar odpoví: „No přeci frank za to mléko!”