Víte jak se jezdí na Fast Forward pro 1. místo ?

• Víte jak se jezdí na Fast Forward na první místo pro 2 682 986 prestiže? Já ne. Proto jsem se zeptal výherce, hráče Hub3rt . A on souhlasil s rozhovorem.

Toto není o vyzdvižení jedince , ale možnost najít inspiraci a cestu k podobným úspěchům všem , a možná si z toho někteří z vás vezmou něco, co jim také pomůže "stoupnout si na bednu".

Tedy , Hub3rt souhlasil s rozhovorem, že rady, zkušenosti a veškeré Know-how poskytne , udělali jsme rozhovor , jehož přepis zde dávám. Fotky z důvodu udržení jeho soukromí dávat nebudu. Jen na konci článku mohu fotku herního stolu s poznámkami :-) Monitor 4K je opravdu síla. :-0

Patřilo by to správně mezi tipy a návody, ovšem je to delší, proto tento samostatný díl.

Tedy začínáme

E: Ahoj Huberte, řekni něco o sobě. Jak žiješ, co děláš a jak jsi se dostal ke hře

H: Ahoj, mám ženu, i děti, pracuji ve firmě zabývající se programy PC. RN hraji občas a vždy pouze na jednom světě. Tento rok jsem hrál nejdříve na českém Rychlíku. Ten skončil a já si myslel, že se věci zase vrátí do normálu jako předtím a já se vláčkům budu věnovat opět až někdy ve vzdálenější budoucnosti. Nicméně se objevil Covid a já, stejně jako mnoho jiných lidí, musel zůstat doma. Najednou se spousta věcí nuceně změnila, a já měl více času než obvykle. Přibližně ve stejné době bylo oznámeno, že se zopakují speed servery. Tak jsem si řekl, že zkusím hru na tomto extra rychlém světě. Že to bude ultimátní záležitost, jsem tehdy ještě vůbec netušil.

E: Tedy začal speed, pověz, jak jsi zvolil strategii?

H: Hra začíná, a první problém je na světě. Kde se registrovat a jak docílit toho, abychom byli blízko s lidmi, kteří do toho šli se mnou. Na první pohled se to zdá jako jednoduchá záležitost, nicméně města se rychle plní, a každý se registruje v jiný čas. Není tedy garantováno, že se potkáme blízko sebe. Nakonec jsme měli štěstí, a podařilo se. Umístili jsme se všichni okolo Westhillu. Mimo místa, kde byla domluvená velká uskupení asociací. Naše asociace není plánovaná jako městská. Už od začátku jsme věděli, že budeme jezdit různě po mapě. Nicméně i tak, je dobré mít nějaké domovské město, které poskytne zázemí v relativně neznámém světě.

E: Dobrý plán, ale hra je rychlá, musí se pořád řešit. To je víc než Rychlík. Jak jsi nastartoval rychlý vzestup?

H: Polovinu první epochy, která trvá jen 4 dny, byl k dispozici začátečnický status. To garantovalo nízké čekací doby a tudíž i pěkný výdělek za relativně malé úsilí. Rozjezdu účtu výrazně dopomohl také Primus. Tuto lokomotivu bylo možné získat s nákupem jakéhokoliv balíku zlatek. Každý tak mohl snadno získat vydatného pomocníka do hry. Dva dny uplynuly jako nic, a já pozoruji první herní podfuky. Oblíbený trik většinou malých asociací v nevelkých městech bylo přijmutí nováčka, jehož jediným cílem bylo investovat svoje finance do získání většiny v nějaké továrně. Jakmile byl účet patřičně vysán, byl nahrazen jiným. Tato praktika sice přinesla asociaci nečestné zvýhodnění, ale účinné to bylo jen na začátku a jen za určitých okolností. Taky jsem viděl, že to praktikovali konkurenční asociace v jednom městě, čímž se efekt vzájemně vyrušil. Naštěstí to brzo samovolně zmizelo. Moje osobní strategie byla pomocí osobních vlaků vydělat dost peněz na to, abych mohl co nejdříve expandovat po mapě. A tím si zajistit stabilní přísun prestiže z různých míst. Plán je jedna věc, realita je věc druhá.

E: Tedy tvůj plán nešel podle plánu? Co se stalo?

H: Zvyklý z českých serverů na města, kde jednotlivé asociace navážejí suroviny do města, tady přestalo celkem rychle platit. Tedy až na pár konkrétních měst. Většina fungovala neorganizovaně, a level města se dělal přímým návozem. Vidět integrační návoz bylo téměř unikátní záležitostí. Kvanta továren měla čekací dobu nad dvě minuty. Většina pro jednu asociaci téměř neexistovalo. Spousta hráčů se svými drobnými investy dokázalo sebrat relativně snadno většinu každé snažící se asociaci. Navíc díky čtyřnásobné rychlosti, byly továrny vyloženě černé díry na peníze. Továrna mohla zlevelovat za 60 minut. Každý, kdo utratil své miliony do investů, za hodinu našel v továrně pouze 10% své původní hodnoty. Patří se tedy smeknout před všemi městskými asociacemi, které se snažili navozit maximum. Velice obtížný úkol. Situace na mapě byla tedy velmi nepřehledná a natipovat správné město se rovnalo téměř věštění z křišťálové koule.

E: Tedy tady bych to vzdal. Na jakou taktiku jsi přešel?

H: Co mě ale vyloženě vyrazilo dech, byl prestižní zisk z přepravy cestujících. Tady prestiž tekla přímo proudem a bez větší práce. Nastavíte vlaky většinou jedním směrem do města, a počkáte si, až je hotovo. Tohle si oblíbila většina hráčů. Navíc čím mělo město připojeno více hráčů, tím se odměna za návoz v podobě prestiže zvětšovala. To zvedalo čekací dobu k maximální lhůtě a velmi komplikovalo situaci aktivním hráčům. Nevýhodou této taktiky byly povětšinou chudé zisky. Tímto způsobem nešlo dostatečně vydělat na další rozvoj účtu. Ale, pokud jste měli štěstí, stačí, aby se cestující navezli krátce po druhé hodině ráno, a hned jste měli dvojitý prestižní bonus. Tímto způsobem ostatní získávali prestiž od začátku hry a já se propadal v žebříčku individuální prestiže. Začal jsem o sobě pochybovat.

E: A sakra. To není dobré pro postup.

H: Počkeéj. Nevzdávám se, a pokračoval jsem ve své nové strategii. Snažil jsem se co nejdříve propojit města ve svém kvadrantu mapy nejdříve hvězdicovým a později kruhovým schématem. Každý jezdil mezi nejbližšími městy nebo si udělal „dálnici“ mezi městy. To tamní cenu jízdenky strhávalo na nízké hodnoty. Nedalo se tak vydělat na další expanzi. Tratě byly jednosměrně vytěžované, což krásně mátlo kalkulátor. Trasa z bodu A do bodu B měla výbornou cenu. Ovšem zpátky z bodu B do bodu A, už byla mizerná a s parádní čekačkou. Proto jsem potřeboval co nejdříve propojit co nejkratší cestou vzdálenější města, abych měl větší pravděpodobnost, že objevím spojení s nulovou vytížeností. Pokud se vám to povedlo, inkasovali jste až osminásobek tržeb oproti nákladnímu vlaku. Nicméně tento zisk byl pouze jednu hodinu. Poté bylo nutné najít jiné spojení mezi městy, a vlaky na něj přesměrovat před přepočtem. Moje finální taktika tedy byla, když můžu být online, snažím se jezdit lukrativní tratě, které mě dají finanční základ pro expanzi do celé mapy.

E: Skvělé. Opět platí, že kdo chce uspět nesmí s davem ale proti proudu. Tedy výdělek na expanzi dobrý, ale co ta prestiž? Kde se vzala?

H: Když nemůžu být ve hře, nastavím nákladní vlaky, a nechám zavážet připojená města nákladem. Celé mé snažení bylo podpořeno naší asociací, která se velmi rychle rozrostla. Dařilo se nám vydělávat velké peníze. Měli jsme obrovský rozpočet na osobnosti. Podařilo se nám vykoupit téměř všechny Pullmanny na tak dlouho, že jsme měli několik dní souběh s Bechingem. To znamenalo další dodatečný příjem, které jiné asociace nemají a tudíž ještě více peněz do rozpočtu. Díky této kombinaci jsem měl průměrný hodinový příjem 13 milionů na začátku třetí epochy. Komplet finanční tituly byly u nás v asociaci na všech pěti příčkách. Tak šel den za dnem, a hra postupovala k finále. Opět na přelomu 4. a 5. epochy se nám podařilo získat obě prestižní osobnosti (+50%) do asociace. A to bylo jako vyhrát prestiž ve sportce. Dvojnásobek než mají jiní. Nadskok se zvětšoval.

E: Páni, to musela být jízda. Spal jsi někdy vůbec?

H: Byl jsem na hře díky Covid karanténě i 16 hodin, hlavně v posledních Epochách. Ostatní časy jsem si řídil budík na osobnosti, takže vlastně až 18 hodin. S přestávkami. Třeba jsem mezi přepočty chodil nakupovat, byl s dětmi, ženou, na procházce....

E: No, a tedy nakonec vítěze známe, i asociaci. Jen nám to připomeň. Co mne zajímá... komunikovali jste spolu v tom fofru vůbec? Znáte se?

H: Já a naše asociace po velmi intenzivních třiceti dnech vyhrála první místo. Mě se podařilo získat 2,9 milionu individuální prestiže a asociace nasbírala 2,1 milionu. Z prvních 17. hráčů bylo 12 z naší asociace. Postupem času jsme se sehráli a i více poznali. Takže jsem se dozvěděl, že s námi hraje databázový administrátor z Rumunska, učitel matematiky a ekologie z Ukrajiny, studentka z Polska, podnikatel v turismu z Benátek, řidič kamiónu z Česka, zpěvačka z Prahy, účetní z Ostravy, prodejce aut z Česka, pražský řidič metra, železniční inženýr a další. Věřím, že to byla pro všechny zábava. Já osobně jsem se krom toho, zlepšil v angličtině nebo vymyslel několik pohádek na dobrou noc. Třeba: O ztraceném vláčku hledajícím cestu do toho správného města, nebo: Strašidelná jízda přes dubový kopec, nebo: O zapomenuté výhybce u Bollcotu.

E: To je skvělé, Jsme rádi, že hra spojuje nejen lidi, ale i národy. Hra je tedy definitivně u konce, jsou rozdány poslední ceny, a všichni se těší na nějaké další setkání. Je něco co by jsi chtěl vzkázat?

H: . Přeji všem, ať jim hra dává stále radost a zábavu na další dny (a noci).

E: Díky za rozhovor. Ještě maličkost. Pořád nám posíláš statistiky. Mohl by jsi nějaké teď, o Fast Forward, pro fajnšmerky,?

H: . Poslední aukce Thea asociaci stála 588M, přitom já osobně přispěl částkou 300M, kvůli které jsem prodal všechny vagóny poslední epochy. Dražilo se v noci. Ještě doplním ceny za Sandforda Fleminga. Předposlední aukce skončila s cenou 409M a poslední 839M. Poslední rychlost stála asociaci 940M. Tady musím zmínit výbornou drobnou herní inovaci. Pokud do aukce (probíhá každou hodinu) aktivně nevstoupíte, máte pouhou jednu minutu na to, abyste zjistili vítěze a konečnou cenu. Hlavní důvody vysoké ceny byl ten, že svojí délkou přesahovala délku Finále, hlavně prestiž z měst, které nebyli v TOP10.

E: Někteří hráči tyto částky vydělali za celou hru . Třeba já :))) No a teď poslední co by mne zajímalo, Mohl by jsi říct, jak to probíhalo na Finále?

H: Mohl, je to ale dlouhé, jako Finále :)))) Zkrátím to co to půjde. Ale pak ten rozhovor už opravdu ukončíme :)

E: O.K. to je dobrá nabídka :)

E: Díky za rozhovor. Těším se na další setkání :)

Zde vyhrál Fast Forward a Rychlík :-)