Podyskutujmy ⚙️ aktualizacji Filmowa Lokomotywa!

• Wg tego postu Pollux wchodzi dopiero od 18 lutego na polskich serwerach, wg postu o zmianach w grze, sa one implementowane miedzy 11 a 18.02. Czy wiec Pompa Diesla majaca restart 17.02 doswiadczy w Rundzie 31 Polluxa i innych zmian?
    Czy ilosc filmow miedzy klasyczna rozgrywka a expressem nie jest czasem inna? limit 56 jest w obu przypadkach?
    Czy uswiadczymy tez przejrzystego wyjasnienia zasad Dziennego Bonusu Mocy?

Pollux brzmi spoko, ale DBM to koszmar. Idziemy w zepsucie tej gry i mocne P2W

• Jest błąd w ogłoszeniach. Miało być 17 a nie 18. Dlatego na pompie pojawi się ten update od pierwszego dnia.

Co do limitu, to wszystko jest opisane w blogu, ale chyba mało kto go czyta :)

Pierwsza aktualizacja w 2021: Nadchodzi nowa opcja! - Free browser-based online strategy game - Rail Nation

Co do bonusu mocy, polegać ma to na tym, że codziennie odkrywamy darmową 1 kartę (jak teraz odkrywamy kartę dziennego bonusu). Taka karta może nam dać całodzienny bonus niespotykany do tej pory, np, przez 24h 100% serwisowane loko, albo 20% niższa konsumpcja, albo szybsze pociągi itp. Bonusów jest wiele, z tego co pamiętam 30-40 niektóre z nich są podobne do tych, które dają pracownicy, ale efekt jest tylko dla 1 gracza.

Jak ktoś będzie chciał, może wykupić dodatkowe karty bonusu i sprawdzić co tam się kryje. Na koniec może wybrać tylko 1 bonus mocy. Czyli pozostałe opłacone karty przepadają.

Jeżeli popatrzymy na losy i na dzienny bonus, wydaje się, że losy są o tyle lepsze, że jak są drapane, aby wygrać bonusówkę, to w trakcie drapania zawsze coś wpada (kasa, kupony, Złoto, wagony itd).

Przy dziennym, jeżeli upatrzymy sobie bonus, np. dopalacze do loko na 24h, kasa wydana na karty w których nie było tego czego szukamy nic nie wnosi. Czy zatem jest to tak duży wpływ na rozgrywkę, że trzeba się go obawiać, powiem szczerze - nie wiem.

Ograniczenie wideo, moim PRYWATNYM zdaniem, to przede wszystkim ukrócenie oszustów z botami, które potrafią wyklikać wszystkie bonusy i reklamy, dają nie lada przewagę w grze. Oczywiście, kto powie, że dlaczego nie ukarzemy oszustów i nie zostawimy jak jest? Bo na miejsce 1 skasowanego pojawi się i tak 5 innych. A my mamy co robić i uganianie się za takimi przypadkami. no ale to moje PRYWATNE zdanie zaznaczam :)

• Fatalny pomysł z ta lokomotywa za oglądanie filmów. Cała ta mechanika bardzo mi sie nie podobała od początku i osobiście nigdy nie ogladam filmow - teraz bede do tego niejako zmuszony bo inaczej zostane z tyłu w ilości dostepnych loko?

• Według mnie dzienny bonus mocy wpłynie bardzo mocno na rozgrywkę. Co z tego, że pierwszy bonus będzie darmowy? Gracze p2w codziennie będą wybierać ten najlepszy lub jeden z najlepszych. Dodatkowa prędkość w finale znacząco ułatwi zdobywanie pierwszych miejsc osobom, które akurat miały farta lub wydały złoto na ten bonus. +25% prestiżu za transporty oraz bodajże 2x większy prestiż za konkursy również da znaczącą przewagę osobom kupującym złoto. Więc ta funkcjonalność może bardzo zmienić i moim zdaniem pogorszyć rozgrywkę.

• To jeszcze chyba należałoby zmienić niektóre osiągnięcia w karierze. Skoro będzie dzienny limit filmów, to trudniej będzie osiągnąć te wszystkie "obejrzyj xx filmów". Poza tym co to za limit 56? Budzisz się w nocy nie masz co robić, a twoi kumple ze stowarzyszenia mają przerwę. Chcesz im pomóc i czekając na koniec aukcji oglądasz. A że stowarzyszenie ma 20 członków np. to masz 60 filmów na raz. Nawet jak to rozłożyć na cały dzień to argumenty akurat dla 56 mnie zupełnie nie przekonują. Średnio 56 to można sobie robić jak masz 5 osób w stow. Poza tym zmiana jest nie w porządku wobec graczy mających do zrobienia jeszcze osiągnięcia związane z reklamami. I znów miało być lepiej, a wyszło jak zwykle. Po co w ogóle ta lokomotywa?

• Muszę sprawdzić u producenta, czy to będzie w finale aktywne, czy jak pracownicy będą wykluczeni z finału.

Wykluczenie tego w finale byloby zarabiste :) Przynajmniej tam mielibysmy rowniejsze szanse roznymi stowaryzszeniami, a nie te co sypia goldem bylyby na jeszcze bardziej wygranej pozycji - patrz chociazby Masters, gdzie nie ukrywajmy, ale nasi wschodni koledzy na tym goldzie to spią :)))))

Ograniczenie wideo, moim PRYWATNYM zdaniem, to przede wszystkim ukrócenie oszustów z botami, które potrafią wyklikać wszystkie bonusy i reklamy, dają nie lada przewagę w grze. Oczywiście, kto powie, że dlaczego nie ukarzemy oszustów i nie zostawimy jak jest? Bo na miejsce 1 skasowanego pojawi się i tak 5 innych. A my mamy co robić i uganianie się za takimi przypadkami. no ale to moje PRYWATNE zdanie zaznaczam :)

Ukrócenie farm filmowych to spoko opcja, jednakże wplynie to na pracownikow. Taki Vinci na przyklad straci mocno na wartosci. Czy w zwiazku ze zmiana ilosci dostepnych filmow, zostanie tez jakos podrasowany ten pracek, czy po prostu straci swoja wyjatkowosc? A moze Vinci by zwiekszyl ilosc mozliwych filmow do obejrzenia dostepnych na dobe w stowarzyszeniu na tej samej zasadzie co przyspiesza bonusy? :-D

O ktorej nastapi restart zegara? w którym przeliczeniu dobowym, bo jak wiadomo, w grze są trzy: 00 - 00, w 01-01 czy w 14-14?
    I tylko w ramach potwierdzenia - odbierajac bonus (gracza i osoby ogladajacej) w tym przypadku bedziemy liczeni pojedynczo czy podwojnie? I co jezeli sie okaze, ze ktos nas uprzedzil i za drugi filmik nic dla nas nie wypada (a wciaz zdazaja sie takie wypadki) - czy wtedy taka sytuacja takze jest liczona jako "obejrzany"

• witam mam zasadniczo 2 pytania .... 1 . czy po dodaniu paska do przewijania miast bedzie mozna ich dodac, widziec wiecej niz do tej pory 2. kiedy zostanie zostanie naprawiony kalkulator dla osob wozacych pasazerke na ponad 20 -30 + miastach ?

• witam mam zasadniczo 2 pytania .... 1 . czy po dodaniu paska do przewijania miast bedzie mozna ich dodac, widziec wiecej niz do tej pory 2. kiedy zostanie zostanie naprawiony kalkulator dla osob wozacych pasazerke na ponad 20 -30 + miastach ?

ad 1) Nie do końca wiem, o co pytasz. Jeżeli pytasz o wpis z loga zmian z brakiem paska na liście podłączonych miast (marker do przenoszenia się pomiędzy miastami) to tak gracz nic nie dodaje, tam miasta same się dodają.

ad 2) Nie wiem. Producent nie określa terminów, bo co chwila wypadają rzeczy pilne i pilniejsze i harmonogramy są przestawiane. Określenie konkretnej daty przy konkretnym błędzie jest zatem niemożliwe.

• O ktorej nastapi restart zegara? w którym przeliczeniu dobowym, bo jak wiadomo, w grze są trzy: 00 - 00, w 01-01 czy w 14-14?

I tylko w ramach potwierdzenia - odbierajac bonus (gracza i osoby ogladajacej) w tym przypadku bedziemy liczeni pojedynczo czy podwojnie? I co jezeli sie okaze, ze ktos nas uprzedzil i za drugi filmik nic dla nas nie wypada (a wciaz zdazaja sie takie wypadki) - czy wtedy taka sytuacja takze jest liczona jako "obejrzany"

Oglądanie filmów na stacjach członków jest liczone do Twojego dziennego limitu.

Z tego co wiem, to wciąż się zdarza, że nie wpada drugi gwarantowany film, ale jak już wpada, to zawsze jest za niego fant. Nie widzę w rozpisce, że po drugim filmie nie ma nagrody.

Dodatkowo dostałem informacje do uzupełnienia loga zmian, że zlikwidowali komunikat, że inna osoba odebrała bonus. Ten komunikat powodował stratę kilku sekund, co przy wyścigu kilku osób za wyklikiwaniem bonusa miało znaczenie :)

• Szykuje się potęęężna petarda...

Chyba kolejny wodotrysk, który jeszcze bardziej zniechęci do grania.

Był problem z dodatkowym filmikiem to zrobimy czary mary tu kopniemy tam urżniemy,coś dodamy i nikt nie zauważy, że dalej jest problem.

Te coraz większe aktualizacje powodują coraz większe rezygnacje graczy.

Każdy serwer to teraz dwa góra trzy miasta finałowe, zero rywalizacji, po prostu robi się nudno.

• Przeczytajcie opinie z niemieckiego czy też angielskiego forum.... Znaczna większość udzielających się graczy opowiada się przeciw tym ograniczeniom...

To również specyfika naszego forum. Przeglądając wątki naszego forum na pewno zauważysz, że jak jest coś dobrego, nikt o tym nie pisze, ale jak coś się graczom nie podoba, aktywność się wzmaga.

Zatem tutaj zawsze większość jest na "nie".

Chciałem napisać "Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu i poczekajmy na pierwsze rundy", ale przecież ten wątek jest właśnie po to, aby podzielić się obawami czy nadziejami wiązanymi z nowym rozwiązaniem.

Zatem piszmy, byle merytorycznie :)

• W Rekordach (Rankingi) mamy taki tytuł: Filmy obejrzane w jednej rundzie gry.

Po aktualizacji będzie nieścisłość, bo z jednej strony rekord będzie nadal do pobicia (teoretycznie), a w praktyce będzie to niewykonalne. Jak pobić rekord, który został ustanowiony przed aktualizacją i wykracza poza limit?

Co zamierzacie z tym zrobić?

• Nie mamy planów co do zmiany rekordów. Zauważ, że jest rekord o podobnym statusie od wielu lat, tzn. nie można go pobić:

Miasta podłączone w jednej rundzie gry - 50 więcej nie będzie.

Ktoś kiedyś ustanowił ten rekord z filmami i chcemy uhonorować to osiągnięcie. Poza tym, wydaje się, że reset rekordu nie ma sensu bo będzie jak z w/w rekord - pierwszy gracz i tak zablokuje rekord na stałe.

• ad 1) Nie do końca wiem, o co pytasz. Jeżeli pytasz o wpis z loga zmian z brakiem paska na liście podłączonych miast (marker do przenoszenia się pomiędzy miastami) to tak gracz nic nie dodaje, tam miasta same się dodają.

ad 2) Nie wiem. Producent nie określa terminów, bo co chwila wypadają rzeczy pilne i pilniejsze i harmonogramy są przestawiane. Określenie konkretnej daty przy konkretnym błędzie jest zatem niemożliwe.

pytanie pierwsze , chodzilo mi o to ze na wigecie jest limit miast ktore sie pojawiaja ( bez paska do przewijania) czy po dodaniu paska bedzie mozna widziec wiecej niz 9 miast ?

• pytanie pierwsze , chodzilo mi o to ze na wigecie jest limit miast ktore sie pojawiaja ( bez paska do przewijania) czy po dodaniu paska bedzie mozna widziec wiecej niz 9 miast ?

Ok sprawdziłem, na widgecie nadal jest możliwość posiadania do 10 miast - to się nie zmieniło. Przycisk "dodaj" znika po dodaniu 10 miasta.

• Czy uswiadczymy tez przejrzystego wyjasnienia zasad Dziennego Bonusu Mocy?

Otrzymałem informację, że dzienny bonus mocy nie pojawi się na serwerach standardowych.

Jego premiera będzie na serwerze okolicznościowym, który startuje już niedługo (będzie o tym post w blogu, zatem nie zdradzam szczegółów). Decyzja o wprowadzeniu go na serwery standardowe zapadnie (o ile zapadnie) po serwerze okolicznościowym.

Polega to mniej więcej na tym, że co dziennie o 14 gracz jak do tej pory odkrywa bonus, z tym że ten bonus trwa 24h. Jeżeli nam nie pasuje ten bonus, odkrywamy kolejny - z opłatą można to zrobić kilka razy, ale opata rośnie zawsze x2 w stosunku do poprzedniej. Na dniach będzie ustalone, czy będzie darmowy egzemplarz czy nie na serwerze okolicznościowym i zostanie to opisane wcześniej na blogu.

Potem gracz ma 72h na aktywację bonusa na 24h. Zatem nie mamy obowiązku o 14 włączyć bonus, możemy go zachować, nie dłużej niż 72h. Szkopuł w tym, że zachowując bonus nie będziemy mogli otrzymać kolejnego, w następnym dniu.

Ale czujne oko wyłapie myk, wziąć bonus, poczekać do 13:59 dnia kolejnego, aktywować, a za minutę pojawi się nowy bonus, z nowego dnia. Owszem, jest to możliwe, aby mieć 2 bonusy aktywne w tym samym czasie pi drzwi przez 24h.

Oczywiście będziemy wtedy 1 dzień musieli grać bez bonusa, żeby potem mieć2 na raz.

Jeżeli zrobimy taki myk, ale trafi nam się dokładnie ten sam bonus, zostanie on przedłużony na 48h 0 nie będzie się mnożył czy sumował.

To w sumie tyle. Chętnych zapraszam na testy na serwer okolicznościowy, jak tylko on się pojawi. Niechętnych... cóż zapraszam na testy na serwer okolicznościowy, jak tylko on się pojawi ;-) Nic o nas bez nas.

• Ponawiam pytanie:

Co z osiągnieciami kariery za obejrzane filmy. Ograniczanie ilości filmów utrudnia jego wykonanie

I po drugie:

Co z filmami, które się zacięły, nie załadowały (przeglądarka chrom potrafi blokować filmy z powodu "nadmiernego zużycia zasobów"), czy film wymagający restartu to wciąż ten sam film?