Podyskutujmy ⚙️ aktualizacji Filmowa Lokomotywa!

 • Nic nie zostanie zmienione w osiągnięciu na tę chwilę.


  Co do resetu, przetestowałem to przed chwilą, licznik nie zmienił się.

  Ogólnie, licznik ten będzie dla gracza widoczny w oknie z filmem. Będzie tam widoczny limit i ile zostało do jego wyczerpania.

 • Aktualizacja została odroczona na wszystkich serwerach, zatem nie ma żadnych z zapowiadanych opcji.

  Niestety nie wiem co dokładnie było tego przyczyną, czy problemy czy negatywny feedback, faktem jest, że wczoraj zdecydowano się nie wgrywać.


  Dzisiejszą przerwę postanowiono wykorzystać do innych prac technicznych, które były zaplanowane za czas jakiś.

 • Tak się składa, że to nie był żadna tajemnica, ale zbieg okoliczności sprawił, że dystrybucja tej informacji nie przeszła , jak należy.


  Np tutaj, zostało to wyraźnie powiedziane:

  Discord


  Zakładam, że nikt z Was nie siedzi 24/h w pracy i nie obsługuje swoich klientów 24/h

  Tutaj wygląda na to, że późno wieczorem zdiagnozowano jakiś problemy i zamiast pchać na siłę się w nowy update, który mógłby być problematyczny, zawieszono go - tak wnioskuję z chronologii zdarzeń.


  Oczywiście mogli zapowiedzieć to dziś rano, ale...

 • A więc tak :

  - wodotryski dołożone ,ikonki wychuchane i ..... na tyle.

  Położyć nowy tor 2 odświeżenia , (kilo mięsa ) :-)

  Przestawienie rozkładów - lepiej grać w totolotka

  Pojawienie się własnych loko 4 odświeżenia i ..... no właśnie -

  ...jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ...

  Powiem Tak : [] tych informatyków czy kogoś kto się tym zajmuje i ogarnijcie się.

  Co wodotrysk dołożony - kolejne rzeczy spartolone.

  Gratuluje !!!!!!!!

 • Jestem po pierwszej półdobie (!) gry z nowymi ustawieniami i mam kilka spostrzeżeń i wniosków.


  Limit 56 filmów na 24 gdziny to jakis żart z rozgrywki zespołowej. Już tłumaczę.


  Stowarzyszenie 25 osób. Ja mam tak na prawde limit 28 filmów ze stacji, bo bonusowe filmy też się wlicza w limit (te drugie po obejrzeniu filmiku "stacyjnego")


  W efekcie oglądam po jednym filmiku każdego gracza i zostaje mi 8 filmików na koncie, czyli cztery "stacyjne".

  To oznacza że do końca doby będę mógł sobie podnieść raz bonus na restauracji , hotelu i centrum handlowym i zostanie mi jedna szansa na podniesienie albo zarobku na restauracji lub centrum, albo jeden pp na hotelu.


  Dlaczego? Bo zgodnie z opisem nowości moje fimy są bezpieczne i nikt nie obejrzy ich przede mną!!!!!


  Czyli po kilkudziesięciu minutach na widgecie , nawet kiedy pojawią sie u mnie filmiki to nikt inny z mojego stowarzyszenia nie doda mi bonusu za obejrzenie tych filmików, bo ja już ich obejrzeć nie mogę (limit) a przede mną nikt ich nie obejrzy (podobno są bezpieczne).


  Doprowadzi to szybciutko do sytuacji , kiedy pierwotne założenie gry zespołowej w stowarzyszeniu padnie, bo ani ja ani nikt inny nie bedzie oglądał filmików u nikogo innego, nie pomoże podczas nieobecności w zebraniu większej ilości kasy czy pp, bo będzie chciał za oglądanie ich (filmików) mieć bonus u siebie, a w wyżej opisanym przypadku prawie całą dobę nikt tych bonusów za obejrzane filmiki mi nie doda.


  Swoją drogą jak ktoś inny może obejrzeć film u mnie , jeśli przede mną go nie obejrzy , bo jest jakieś mityczne zabezpieczenie i moje fimy są podobno bezpieczne, a kiedy ja go obejrzę, to filmik znika i też go nikt nie obejrzy. Ot ciekawostka.


  Coś tu jest zdrowo namieszane a cel jest chyba wszystkim wiadomy. I na pewno nie chodzi o boty i inne śroty.


  Wnioski:

  1. znowu zagrywka po kasę,

  2. znowu traktowanie graczy.... powstrzymam się.

  3. po co serwery testowe , skoro musicie ankietę przeprowadzać od nowa, bo dane z nich sa niewiarygodne - zlikwidujcie to i najnormalniej w świecie, otwarcie podajcie z wyprzedzeniem, że na takim a takim serwerze kolejna rozgrywka będzie poświęcona testowaniu jakiegoś rozwiązania - przynajmniej uczciwie sprawę postawicie, a gracze na pewno poinformują Was o swoich spostrzeżeniach.


  Jeśli jednak chcecie zrównywać szanse to zrównajcie ilość presta za dzienny dowóz w miastach o tym samym poziomie.


  Żaden bot tego nie przeskoczy nad normalnego gracza, a bronicie się przed tym jak diabeł przed święconą wodą.


  Albo napiszcie wreszcie wprost, że zrobicie wszystko żeby jednak kasa do Was płynęła przy zanikającym popycie na ten produkt i odpływających graczach.

  Będzie przynajmniej uczciwie w stosunku do tych graczy którzy jeszcze zostali.


  P.S.  Chociaż zarabiamy trochę pieniędzy na filmach i bardzo doceniamy to, że wielu z was to robi, liczba graczy, którzy oglądają filmy, jest znacznie bardziej istotna niż liczba filmów oglądanych przez każdego gracza.


  Tak na marginesie, jaki macie zysk z filmików reklamowych (słownie dwóch) na polskich serwerach reklamujących tylko Wasze dwa produkty? Sami sobie piszecie zamówienia, wystawiacie faktury za ich realizację i sami sobie płacicie?


  Z czystej ciekawości pytam, bo to chyba nie argument za limitem filmików tylko jakaś forma dowcipu była.

 • No i wszystko jasne.


  Po raz kolejny potraktowaliście graczy jak piąte koło u wozu.


  Po raz kolejny podaliście opis nowości który kompletnie mija się ze stanem faktycznym i wprowadza graczy w błąd.


  56 filmików odpaliłem w odrobinę ponad godzinę. Z czego tak na prawdę tylko połowa daje jakiś bonus.


  Okazało się że każdy może oglądac moje filmiki - nie ma żadnego zabezpieczenia "póki ja ich nie obejrzę".


  Po 56 filmikach odpaliłem kolejne , a podobno na dobę mogę tylko 56.


  Różnica jest taka, że po kolejnych nie ma filmiku z bonusem, a licznik zaczyna liczyć na minus (-1, -2 itd).


  To też nie ma żadneg znaczenia, bo kolejnego dnia o 14.00 licznik się zeruje i znowu mam 56 filmików do obejrzenia (z czego tylko 28 z bonusem).


  Ma się to kompletnie nijak do opisu jaki jest zamieszczony na ten temat.


  Samo okno filmiku wprowadza w błąd sugerując że na 24 godziny mogę obejrzeć tylko 56 filmików - można oglądać ile się chce , tylko ile można patrzeć na te same dwa filmiki?


  To że macie problem z reklamodawcami widac gołym okiem, ale traktowanie graczy "per noga" nie pomoże,bo w ten spos.ob nie tylko nie zyskacie ich więcej, ale wrecz nie powtrzymacie ich odpływu z gry.


  Nie tędy droga. Tylko komu ja to tlumaczę, skoro od kilku lat jesteście odporni na wiedzę którą przekazują gracze.


  Nie potraficie zaakceptować, że nie masa płatnych funkcji, a ogromna ilość graczy da wam zyski, przyciagnie reklamodawców i wreszcie produkt zacznie być rentowny nawet na polskich serwerach.


  Żeby to osiągnąć gracze muszą być zachęceni do tej gry a nie sukcesywnie zniechęcani!


  Najlepiej Wasze podejście obrazuje tytuł jednego z wątków, że można pogadać ale nikt Was do niczego nie przekona.


  Co zmiana ekipy supportu jest jednak nadzieja na inne podejście. Aktualna niestety szybko zgasła.


  A szkoda.


  Co do lokomotywy filmowej to póki co generuje tylko koszty przekraczające jej zyski.


  W ciągu rozgrywki można wylosować 84 ulepszenia jeśli obejrzy się 56 filmików ( w najgorszym przypadku). Ulepszenia są w 5 kategoriach, czyli w danej kategorii w ostatnim dniu 6 ery będe miał loko wożące 16 wagonów ( o ile będzie przyrost po jednym wagonie).


  Ponieważ ulepszenia zdobywane są losowo, może być (przy szczególnym pechu) tak, że do 9 dnia 6 ery loko bedzie woziło tylko towary 1 ery pomimo posiadania wszystkich sprzęgów! To już Jaskółka w 6 erze jest lepsza!


  Pewnie jakiś geniusz wpadnie niedługo na pomysł by te ulepszenia można było dokupować za złoto, lub gorzej - za realną kasę!


  Zobaczymy jak to zadziała dalej, na razie to kompletna porażka a informacji , rzetelnej informacji jak zwykle brak, na blogu podano że można zainstalowac ponad 90 ulepszeń!


  Znowu kpina z graczy i traktowanie jak przedszkolaków któzy liczyć nie umieja:

  6 er po 14 dni = 84, raz dziennie po obejrzeniu 56 filmików - ulepszenie czyli 84 ulepszenia do finału.


  Cieszy fakt , że po zakończeniu finału loko będzie się nadal sama ulepszała do ponad 90, ale obawiam się, że z tymi ulpeszeniami nie przechodzi jednak do nastepnej rundy.


  I tu znowu pole do popisu dla nawiedzonych z TG - w finale kolejna ikona oprócz zapisu na kolejną rundę i wykupienie pakietu - wykupienie loko filmowej z aktualnymi ulepszeniami do kolejnej rundy - np.: za jedyne 100 Ojro! ;(


  Jako że pomysł mój, po jego wprowadzeniu proszę o kontakt w celu ustalenia przekazania mi skromych 10% zysków z tej opcji.

 • Myślę, że na początek, chciaż wg. mnie jakikolwiek limit filmów jest śmieszny i niczemu dobremu nie służy, powinni nie wliczać filmów bonusowych do puli oglądanych filmów. Później wogóle limit filmów znieść. Są gracze (których suma sumarum jest coraz mniej na serwerach), oglądający filmy i jeżeli gdzieś tam RN pisało, że takch graczy jest niewielki procent, to chyba nie zaszkodzą innym przez oglądanie. Można też zagwarantować bonus do nowej tralajki np. po 10 oglądniętych filmach nie po 14.

 • Jeśli ktoś już rozkminił co oznaczają poszczególne kolory kafelka "Video" na widgecie to będę wdzieczny za oświecenie, bo na info z supportu raczej już liczyć nie moCodzi Ci o

  Chodzi o cimnoniebieski, oznacza że jeszcze nie zdobyłeś ulepszenia, jasnoniebieski już masz ulepszenie, o to chodzi?

 • Podzielam niestety obserwacje kolegów, ale dorzucę swoje przemyślenia z serwera x 4. Otóż tam limit filmów jest 224 na dobę (wiadomo 4 razy szybciej 4 razy więcej 56x4=224). Trudno się wyrobić z oglądaniem, bo co chwila pojawia się bonus, jak nie u nas to u innego członka stow. Bonusy odpowiednio: hotel co 45 min, CH co 90 min, restauracja co 22,5 min . A wyobrażacie sobie co by było jeszcze z pracownikiem, który przyspiesza o 25% i dziennym bonusem mocy który robi to samo. Przy reklamach trwających od 15 o 40 sek nie ma czasu na grę. Tak brzmi absurdalnie, ale policzcie sobie czas reklam w 20 osobowym stow. Inna sprawa po co je oglądać. Powtarzają się a niektóre z nich są po prostu przy długie. (powyżej 25 sekund to po prostu zbrodnia państwo reklamodawcy!). Przy czym okazało się, że można oglądać cudze filmy bonusowe (czyli jak masz konto plus można obejrzeć 2 za każdym razem na każdym koncie członka stow, o ile ma dostępne oczywiście). Niestety w modernizację lokomotywy bonusowej nic to nie wnosi, bo po spełnieniu się obietnicy 4 ulepszeń w pierwszych 16 filmach możecie dalej przejrzeć pozostałe 200 kilka reklam ale raczej na dalszy bonus ulepszający polluxa nie ma co liczyć (ja skapitulowałem po obejrzeniu 125 z 224 dostępnych danej doby). A może po prostu źle zrozumiałem słowo "gwarantowane" ulepszenia?

 • I jeszcze w uzupełnieniu kilka zdań o pomyśle kart dziennych bonusów mocy. 1 Bonus na 24 h za 49 szt złota to jakaś pomyłka, czego dowodem jest dość szybkie i trwałe obniżenie cen bonusów mocy na serwerze x 4 (z 49 na 9 czyli jak piszą twórcy obniżki 80%). Niechęć do zakupów bonusów musiała być duża skoro w rozgrywce x 4 trwającej 24 dni cenę bonusu obniżono na 7 dni (i oby to nie koniec, bo to chyba jedyna szansa uratowania przed klapą tego pomysłu)

  I zdanie 2. W przypadku rozgrywki x 4 takie bonusy poważnie wypaczają osiągi graczy i ich lokomotyw, na szczęście/nieszczęście (?) nietrafiony bonus można zamienić na inny za 5, 10, 15....szt złota (każdy kolejny wybór kosztuje coraz więcej, co prowadzi w skrajnych przypadkach do zupełnie absurdalnego zużycia złota.


  Podsumowując pomysł może i to jakiś był, ale wykonanie fatalne.

 • Niestety wszystko sprowadza się do kasy, tej realnej na glda.


  Byłoby to do przełknięcia, gdyby ktoś to z głową zaplanował, ale po tylu latach zaczynam odnosić wrażenie, że kto pierwszy do roboty przyjdzie ten decyduje, a efekt jaki - widać. Ani zysków dla firmy ani zachęty dla graczy.


  Komuś strasznie zależy na uwaleniu tego projektu, który kiedyś był sztandarowym i jednym z najlepszych na przeglądarkę, ale to już prehistoria niestety.


  Tylko my naiwni jeszcze wierzymy że czasy świetności wrócą, a rozgrywka stanie się znowu pasjnującą rywalizacją wspólnie z poznanymi fajnymi ludźmi.

 • No powiem Koledze, że aż mi się łezka zakręciła na wspomnienie jak z naprawę dobrą ekipą rozkminialiśmy co i jak działa w RN. Teraz wszystko po prostu można kupić. Może balans gry idzie w stronę takiego ustawienia golda i zapotrzebowania na nie, żeby nie tylko zwycięzca kupował. Wygląda na to, że idziemy po prostu w stronę płatnej gry przeglądarkowej, gdzie prawdziwą rywalizację toczą ozłoceni z bardziej ozłoconymi.

  Panie kup Pan prestiż

 • Co jak co, limit do 100 filmów powinien zostać podniesiony na klasykach jak najprędzej, bez względu na boty. Gracze używający czitów w grze oglądali mnóstwo filmów, co zapewne premiowało ich w grze, i nawet jak będą ich nadal używać (co potępiam), to raczej i tak nie zachwieją rozgrywką z tym limitem, 56 to troszkę mało.

 • Naprawdę Adaeze wierzysz w to co piszesz?


  Matematyka jest jedna i w Niemczech i u nas.


  Przypominam, że doba ma 24 godziny.


  W normalnych okolicznościach 56 filmów zajęło mi lekko ponad godzinę, załóżmy że dwie i że nie śpię jak to ładnie ujęłaś.


  24 godziny podzielone na 2 godziny (dla 56 filmów i jeszcze jakiegoś przestawienia pociągów, serwisu czy konkursu wymianę jakichś uwag ze współgraczami) daje 12 razy aktualny limit , czyli 672 filmy na dobę!


  Jak to się ma do limitu 56 filmów na dobę i uzasadnienia tego?


  Nijak!


  Znowu traktujecie graczy jak konieczne zło i piszecie jak do małp w zoo. Byle co, bo i tak nie zrozumieją?


  Ponawiam prośbę, zacznijcie nas traktować poważnie, jak partnerów.  Patrząc z innej strony na problem limitu.


  W sumie po co ten limit na filmy?


  Sprawdziliśmy też, ilu z was faktycznie ogląda więcej. Po analizie wychodzi, że graczy oglądających więcej filmów jest około 3-5%, więc większość graczy nie jest dotknięta tym problemem.


  Jeśli oglądających "więcej" filmów ( więcej od czego? od 672 na dobę?) jest około 5% graczy, to w tych "więcej" są też wyimaginowane booty.


  Niech tego będzie nawet połowa, czyli 2,5% to oznacza, że nie tylko nie ma problemu z bootami, bo jest tak marginalny, że go nawet nikt nie zauważa, ale również że jak słusznie Kolejarz R stwierdził:


  i tak nie zachwieją rozgrywką


  z małym sprostowaniem - nie zachwieją rozbrywką nawet bez limitu filmów.


  Jeśli już silicie się na wymyślanie pretekstów byle ukryć pazerność na naszą kasiorę, to może postarajcie się lepiej, żeby to miało choć odrobinę pozorów prawdopodobieństwa.  Zupełnie inna sprawą przemilczaną i nie podaną do wiadomości graczy jest zmiana nagród za oglądanie filmów.


  Wczoraj testowaliśmy, za oglądanie bonusowych filmów 90% z tych marnych 28 filmów to kasiora, jeden darmowy los na loterię i dwa losy płatne za złoto. Gdzie się podziały punkty badań? Gdzie się podziały darmowe tory, czy mechanicy? O natychmiastowej rozbudowie nie wspomnę.


  Reasumując:


  Zmiany mogą być , jak w każdej grze, ale w normalnej grze gracz dostaje pełną informację o tym jak gra działa, żeby mógł sobie tę grę zaplanować.


  Pomijam zmiany w trakcie rozgrywki, a takie nie raz robiliście.

  Chodzi o rzetelną informacje dla graczy, bo w w tej grze albo jej wcale nie ma albo jak jest, to mająca się do rzeczywistości jak pięść do nosa. Choćby już sławne ponad 90 ulepszeń nowej lokomtywy!


  I może wreszcie ktoś z supportu raczy odpowiedzieć na ujęte tu wątpliwości graczy, lub choćby prosty wpis "mamy was gdzieś".

  Będzie wiadomo przynajmniej że ktoś z supportu czasami przegląda to forum.
  Na koniec wpisu Adaeze życzę Ci grubej skóry, jeśli dalej chcesz się w to bawić a nie bedziesz weryfikowała info które dostajesz i nam potem je wklejasz, bo zakładam że jeszcze robisz to w dobrej wierze.


  Niestety nie szanują Cię ci , którzy takie bzdury Ci podsuwają i wystawiają Cię na odstrzał , bo gracze głupi nie są.

 • Kolejne punktowanko :

  - AdBlock wyłączony - film trwa 10-12 sekund po czym komunikat

  Wyłącz Adblock-a - śmiech na sali z informatyków/programistów - dzieci które udają ,że umieją zrobić grę.

  - Apka - temat olany z góry na dół - czat nie działa, odebranie dziennego bonusa 80% szans na restart

  - ustawianie rozkładów - dalej masakra

  Ale jest jakieś loko z JEDNYM wagonem, które generuje więcej kosztów niż dochodu.

  PORAŻKA !!!!!

  Tyle kulturalnie ode mnie na teraz.