Jak začít používat Discord a kde najdete českou komunitu?

 • Vážení hráči,


  vzhledem k nedávnému oznámení o přepnutí fóra pouze do režimu čtení a přesunu aktivní komunikace na Discord bych vám ráda přechod na Discord co nejvíce zjednodušila. Pro mnohé z vás je to zbrusu nová platforma, kterou neznáte, takže jsem pro vás připravila menší manuál, jak se tam dostat, a především, jak si aktivovat 🇨🇿 českou sekci 🇨🇿


  Discord je možné používat v běžném webovém prohlížeči, ale existuje i jako aplikace pro počítač i smartphone. Můžete si tak sami vybrat, co preferujete.

  Na Discordu najdete oznámení ohledně hry, soutěže a také prostor pro pokec mezi hráči.

  Dá se používat jako textový chat i na skupinové hovory. Většinou ho používáme jen jako chat, ale pokud byste si chtěli s ostatními hráči někdy popovídat, stačí se domluvit, kdy se sejdete v hlasovém kanálu, a můžete si povídat, jak dlouho budete chtít.


  Pozvánka na oficiální Discord server Rail Nation: Rail Nation Official

  Discord ke stažení pro počítač

  Discord ke stažení pro zařízení s Androidem

  Discord ke stažení pro zařízení s iOS


  Po kliknutí na pozvánku se vám můžou otevřít různé podoby obrazovky - podle toho, jestli jste na Discordu poprvé, nebo tam už máte účet, jestli se hlásíte z počítače nebo z telefonu apod. Podle toho tedy zvolte další postup - buď si vytvořte novou přezdívku, nebo se přihlaste na svůj stávající účet.

  Po přijetí pozvánky a úspěšném přihlášení na server Rail Nation Official uvidíte všechny základní kategorie a kanály. Jde o mezinárodní kategorie a kanály, tj. takové, kde je primárním jazykem angličtina.


  Pro aktivaci české sekce klikněte na kanál #region-role-selection a tam na českou vlajku pod první zprávou - viz obrázek níže:  Poté se vám v levém menu objeví nová kategorie s regionálním chatem a českými kanály. V těchto kanálech (začínají #cz-) můžete komunikovat česky, v těch ostatních prosím používejte angličtinu.  Kategorií a kanálů je na discordu mnoho a pokud nevládnete angličtinou, je možné, že vás nezajímají. V takovém případě si můžete pro vás nezajímavé kanály či dokonce celé kategorie tzv. ztlumit - nebudete tím pádem upozorňováni na nové příspěvky. Můžete to provést kliknutím pravým tlačítkem myši na název dané kategorie nebo kanálu:  Můžete si také nastavit různé parametry - jazyk, vzhled, notifikace apod. Vše najdete v nastavení, ke kterému se dostanete po kliknutí na ozubené kolečko u své přezdívky vlevo dole:  Pokud byste měli k používání Discordu jakékoli dotazy, klidně se ptejte přímo na Discordu - a pokud se na něj z nějakého důvodu nemůžete dostat, tak mi klidně napište do zprávy nebo na support, zkusím vám pomoct.


  Přeji příjemnou zábavu na Discordu!

  Za Rail Nation Team

  merlouska